Kocúr v čižmách - ZRUŠENÉ

Kocúr v čižmách - ZRUŠENÉ

31.10.2021 16:30
Bábkové divadlo Košice, Alžbetina 38, 04001 Košice

Podujatie Kocúr v čižmách je ZRUŠENÉ.

Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky prostredníctvom stránky predpredaj.sk dostanú túto informáciu emailom. V tomto emaili zákazníci taktiež obdržia inštrukcie o postupe vrátenia peňazí.
Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky na predajnom mieste / pokladni si môžu nárokovať vrátenie priamo tam.

 

Scenár a réžia: Sergej Bryžaň
Preklad: Juraj Andričík
Dramaturgia: Ivan Sogel
Scénografia: Oľga Savicka
Asistent réžie: Peter Creek Orgován
Účinkujú: Jana Bartošová/ Jana Štafurová, Beáta Dubielová, Juraj Fotul,

Peter Creek Orgován

V nadväznosti na tradíciu uvádzania klasických textov svetovej literatúry a divadelnej klasiky v sezóne 2019/2020 pripravilo Bábkové divadlo v Košiciach pre svojich divákov atraktívnu inscenáciu Kocúr v čižmách.

Hoci sa rozprávka objavila pred viac ako 300 rokmi, dodnes patrí pre najmenších, ale aj pre dospelých, medzi najpopulárnejšie. Známu rozprávku francúzskeho klasicistického autora Charlesa Perraulta zdramatizoval a režijne pripravil ukrajinský režisér Sergej Bryžaň.

O čom pojednáva naša inscenácia? V úvode vidíme, ako po smrti otca zdedia dvaja starší bratia mlyn a najmladší dostane vrece, v ktorom je Kocúr. Najmladší brat, Jacques,  ktorý je lenivý, sa chystá  Kocúra i seba utopiť, lebo nevidí východisko z bezútešného života. Vtom Kocúr prehovorí a uprosí ho, aby to nerobil a sľúbi mu, že mu zabezpečí pohodlný kráľovský život. Kocúr svojím dôvtipom dokáže Jacquesa obliecť do odevu boháča, za pomoci divákov vytvorí pred Kráľom stádo kráv, košiar ovečiek i pšeničné pole. Kocúr napriek svojej prefíkanosti, vynachádzavosti a vynaliezavosti, má morálne princípy. V scéne s Ľudožrútom, ktorý sa premení na myšku, nechce úplné víťazstvo svojich trikov a úskokov, pretože pojem cti je preňho nadovšetko. Vyzýva Ľudožrúta na duel a víťazí v čestnom zápase. Jacques prichádza k veľkému bohatstvu a získa aj ruku Princeznej. Napriek tomu sa prejaví ako nevďačný a vyhodí Kocúra zo zámku na ulicu. Kocúr však aj tak ostáva verný zákonom slušnosti a cti a radí divákom: “Čítajte knihy, vážení diváci! Z nich sa dozviete o dnes už polozabudnutom pojme, o cti. Ja svoju česť mám, buďte čestní aj vy…” V našej inscenácii chceme zdôrazniť, že čestný človek ostáva čestným v akejkoľvek situácii, hoci sa stretáva s nevďačnosťou iných.

Hru do slovenčiny preložil Juraj Andričík a ukrajinský inscenačný tím vedený režisérom Sergejom Bryžaňom a scénografkou Oľgou Savickou sa predstavuje v Bábkovom divadle v Košiciach prvýkrát.


Inscenácia je určená divákom od 3 rokov.


Aktuálne je vstup do divadelných priestorov len pre ľudí, ktorí sú plne zaočkovaní, testovaní alebo po prekonaní covidu (skratka OTP). Pre deti do 12 rokov veku neplatia žiadne obmedzenia pri vstupe do našich priestorov, okrem prekrytia horných dýchacích ciest. Pri návšteve divadla prosím rešpektujte pokyny usporiadateľa. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vás.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

Kocúr v čižmách - ZRUŠENÉ
 • Sedenie A
  Cena
  5,00 €
  Nie je v predaji
 • Sedenie B
  Cena
  5,00 €
  Nie je v predaji
 • Sedenie C
  Cena
  5,00 €
  Nie je v predaji

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
DAC 1904 - FC Spartak Trnava
Šport

DAC 1904 - FC Spartak Trnava

01.10.2023 18:00
Športová ulica, 929 01 Dunajská Streda
Detail podujatia
Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál
Koncert

Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál

28.11. - 20.12.2023
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2023
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia