Ja som kultúra - Prešov - Christiania

Ja som kultúra - Prešov - Christiania

Stream 7.12.2020, 20:00, podporiť môžete do 31.12.2020
ONLINE na www.jasomkultura.sk a na sociálnych sieťach

Iniciatíva Ja som kultúra s projektom Priestor pre živú kultúru, pod záštitou Martina Valihoru

15 klubov, 30 koncertov a viac ako 140 hudobníkov. Od 4. do 18. decembra na Slovensku. Martin Valihora prichádza s výnimočným projektom, ktorý podporí slovenskú klubovú scénu v náročných časoch. Podstatnú časť z nich tvoria kultúrne stánky, ktoré nie sú podporované štátnymi dotáciami a žijú len z priamych výnosov zo svojej činnosti a kultúrnych aktivít. Práve z tých sme vybrali 15 najobsadzovanejších, ktoré chceme v projekte Ja som kultúra. Priestor pre živú kultúru podporiť. Zároveň sa naďalej snažíme o to, aby sme mohli podporiť 20 klubov a 160 hudobníkov. To je naším cieľom.

Projekt vytvára príležitosti pre všetky zložky kultúrneho priemyslu od technických až po umelecké profesie pracovať, realizovať sa a tvoriť počas dlhodobého obmedzenia, ktoré trvá už od marca 2020. Na každom koncerte vystúpia dve etablované hudobné formácie z domácej scény. Celý Live stream bude prebiehať na všetkých dostupných sociálnych sieťach a virtuálne vstupenky budú verejne predávané v sieti Predpredaj.sk. Výťažok z dobrovoľného vstupného bude určený práve na podporu klubov, obslužného personálu, ale aj hudobníkov. Program budeme postupne aktualizovať na novej webstránke www.jasomkultura.sk.


7.12.2020 - Prešov - Christiania

AMC Trio feat Lina Mayer a Peter Adamov

Peter Adamov
Na štúdium žilinského konzervatória nadviazal štúdiom operného spevu na Vysokej škole múzických umení pod vedením Petra Mikuláša. Po ukončení štúdia odchádza na muzikálovú scénu do Prahy. Tu postupne pôsobí v divadle Broadway, v Puppet Theatre a v divadle Archa. So zoskupením Beatburgerband na nemeckom Hiphopkempe vyhrávajú titul majstrov sveta v skupinovom beatboxe. V roku 2003 sa stáva víťazom slovenskej Coca-Cola Popstar a vydáva album „Keď“ v Sony Music. Následne sa Peter rozhodol stiahnuť z popovej scény a pracovať na svojich zložitejších kompozíciách. Koncertuje v mnohých krajinách a svetadieloch a svoj repertoár rozširuje skrz početné jazyky, žánre, nástroje a hudobné spolupráce. V septembri 2019 vydáva svoj nový autorský album Bonbon (je autorom všetkých kompozícií, väčšiny textov i aranžmánov).

Lina Mayer
Jedna z najvýraznejších tvári na súčasnej slovenskej popovej scéne. Autorka a interpretka rádiového hitu "Personal sky",držiteľka ceny "Objav roka" a "Speváčka roka" rádia Europa 2,autorka a interpretka vlastnej tvorby, typická svojím zahraničným zvukom a sviežimi zapamätateľnými melódiami. Jej tvorba je pravidelne rotovaná v rádiách a má viac než milión zhliadnutí na YouTube. Známa je aj z TV show Tvoja tvár znie povedome. Aktuálne vydala svoj vlastný album „LINA MAYER“.

AMC TRIO
AMC Trio je slovenské klavírne trio... Hoci, pravdupovediac, z vyššie uvedeného platí najviac, že je slovenské, menej, že je klavírne a veľmi často neplatí ani to trio. V každom prípade však platí, že ide o zoskupenie troch hudobníkov medzinárodného formátu s dobrými kontaktmi na svetovej jazzovej scéne. Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael Patches Stewart a mnohí ďalší si radi podávajú ruky s členmi AMC Tria, či už ako hostia na ich koncertoch, alebo spoluhráči v štúdiu. Toto zoskupenie, ktoré si budovalo svoj hudobný základ v mainstreamovom jazze, je na scéne už neuveriteľných dvadsať rokov. Tvoria ho klavírista Peter Adamkovič, kontrabasista Martin Marinčák a bubeník Stanislav Cvanciger.


Duska – Štefan Uhriňák & Agi Kazai
Medzinárodné akustické duo Duška tvorí znamenitá jazzová speváčka Ági Kazai z Budapešti a gitarista-spevák Štefan Uhriňák z Košíc. Hudbu tejto novovzniknutej formácie charakterizuje zvedavosť, pohyb medzi rôznymi hudobnými svetmi a neustála chuť experimentovať. V ich repertoári nájdete autorské skladby v maďarskom jazyku, ale aj zaujímavo aranžované covery v akustickom prevedení, čerpajúce z jazzu, blues i neo-soulu. Na svojom konte majú úspešné koncerty v Maďarsku,Čechách i Nemecku.


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk
 vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

 • Dobrovoľné vstupné - Zlatá vstupenka
  Cena
  15,00 €
  Nie je v predaji
 • Dobrovoľné vstupné - Strieborná vstupenka
  Cena
  10,00 €
  Nie je v predaji
 • Dobrovoľné vstupné - Bronzová vstupenka
  Cena
  5,00 €
  Nie je v predaji

Odporúčané

Dylan Moran We Got This - Bratislava
Show

Dylan Moran We Got This - Bratislava

03.03.2023 20:00
A4 Studio, Trnavská cesta 39, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
Fight Night Challenge 3
Šport

Fight Night Challenge 3

27.12.2022 18:00
Zoner BOBYHALL, Sportovní 559/2A, 612 00 Brno-Královo Pole, Czechia
Detail podujatia
Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie
Koncert

Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie

Jeseň / zima 2022
Slovensko
Detail podujatia
Sima Magušinová s kapelou – Advent s Vami
Koncert

Sima Magušinová s kapelou – Advent s Vami

December 2022
Slovensko
Detail podujatia
Sit Down s Veronikou - Bratislava
Show

Sit Down s Veronikou - Bratislava

11.12.2022 19:00
Hotel Color, Pri Starom mýte 3095/1, 831 04 Bratislava
Detail podujatia