ILLA J (Detroit, USA)

ILLA J (Detroit, USA)

22.4.2018, 21.00
HOPKIRK CLUB, Karpatská 2, Bratislava

ILLA J (Detroit, US)

John Derek Yancey alias Illa J má hudbu v krvi. Jeho mama spievala operu, otec bol zase jazzovým hudobníkom. Najznámejším členom rodiny je však jeho brat James Dewitt Yancey alias J Dilla, ktorý zomrel v roku 2006 vo veku 32 rokov, no dodnes je považovaný za jedného z najvplyvnejších hip-hopových producentov a hudobníkov. Jeho meno sa spája s kapelami a umelcami ako Slum Village, Common, Bilal, Mos Def, The Roots, Erykah Badu, Madlib, MF Doom alebo A Tribe Called Quest.

Hoci aj John mal k hudbe blízko už od detstva, ako tínedžer trávil viac času hraním basketbalu, ktorému sa chcel venovať profesionálne. Všetko zmenila práve bratova smrť, po ktorej odišiel z Central Michigan University a rozhodol sa pre hudobnú kariéru pod menom Illa J. Debutový album Yancey Boys vydal v roku 2008 a ako napovedá jeho názov, pracoval na ňom aj s bratovým materiálom - J Dilla je podpísaný pod trinástimi zo štrnástich skladieb. Na konte má aj EP Illa J (2007) a 4 Past Midnite (2010).

Neskôr spolupracoval na dvoch albumoch s Dillovou bývalou kapelou Slum Village - Evolution (2013) a YES (2015) - a v ostatných rokoch ponúkol aj ďalšie dva sólové albumy Illa J (2015) a Home (2017). Najmä skladby z posledne menovaného by mali tvoriť setlist jeho bratislavského koncertu, ktorý je súčasťou druhej časti jeho Home European Tour. O tú prvú bol vo februári veľký záujem, preto sa rozhodol na Starý kontinent v krátkom čase vrátiť opäť a navštíviť ďalšie mestá.

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

  • Státie/ sedenie
    Cena
    8,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Šansóny a iné piesne
Koncert

Šansóny a iné piesne

september - december 2019
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2019
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
Tomáš Klus 2019 - Klusymfonie
Koncert

Tomáš Klus 2019 - Klusymfonie

01.12.2019 18:00
AXA aréna NTC, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Detail podujatia