Hrdý Budžes

Hrdý Budžes

2023
Slovensko

Vyzbrojte sa istou dávkou nadhľadu, ale aj vreckoviek! Humornú a nostalgickú frčku do nosa, v podaní Barbory Hrzánovej, prinesie okúzľujúca inscenácia z obdobia normalizácie. Vtedajší svet podrobíme detinskej kritike a necháme sa vtiahnuť do príbehu hĺbavej a všetečnej žiačky druhého ročníka ZŠ, Helenky Součkovej. Retrospektíva nás vezme do jedného „nemenovaného“ okresného mesta, kde sa prostredníctvom Helenky a v nadväzujúcom slede komických udalostí nasmejeme, zakopneme o trápne zážitky aj drobné či väčšie trápenia. Necháme sa strhnúť jej bezprostrednosťou a nahlas, alebo v duchu sami zhodnotíme, či boli Husákové deti najšťastnejšou generáciou.

Autorkou prózy rovnomenného názvu je Irena Dousková. Na režisérsku stoličku zasadol Jiří Schmiedt. Dramaturgicky sa pod inscenáciu podpísala Jarmila Černíková-Drobná. Pohybovú spoluprácu má na starosti Josef Kotěšovský. O scénu a kostýmy sa postarali Jiří Schmiedt a Vladimír Všetečka. Priestor divadla o bábky obohatila Zuzana Charouzová.

V hlavnej úlohe sa predstaví Barbora Hrzánová, ktorá za mimoriadny ženský javiskový výkon v spomínanej hre získala v roku 2003 Cenu Thálie. Vo vedľajších úlohách sa predstavia Jarmila Vlčková a Libor Jeník. Inscenáciu Hrdý Budžes na javisko uviedlo Divadlo Kalich


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach predpredaj.sk).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

 

Odporúčané

TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
LORD OF THE DANCE 2024
Show

LORD OF THE DANCE 2024

3.6.2024 a 4.6.2024
Bratislava, Košice
Detail podujatia