Hľadá sa snehuliak - ZRUŠENÉ

Hľadá sa snehuliak - ZRUŠENÉ

20.12.2020 14:30
Bábkové divadlo Košice, Alžbetina 38, 04001 Košice

Podujatie Hľadá sa snehuliak je ZRUŠENÉ.

Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky prostredníctvom stránky predpredaj.sk dostanú túto informáciu emailom. V tomto emaili zákazníci taktiež obdržia inštrukcie o postupe vrátenia peňazí.
Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky na predajnom mieste / pokladni si môžu nárokovať vrátenie priamo tam.

 

Už dlhšiu dobu absentuje v repertoári Bábkového divadla v Košiciach hra so zimnou tematikou. Dramaturgia divadla preto oslovila vysokoškolského pedagóga, režiséra a autora bábkových hier v jednej osobe Petra Palika, aby napísal pre košické bábkové divadlo hru, ktorá by vyplnila túto medzeru. Tak vznikla moderná rozprávka, ktorá spracováva viacero zimných rozprávkových motívov do jednej autonómnej “ľadovej” mozaiky.

Bábková hra HĽADÁ SA SNEHULIAK ! je komediálnym príbehom o malej nezbednej tuláčke, ktorá sa volá Boni a tá si jedného dňa nájde neobyčajného kamaráta. Je ním čierny snehuliak, ktorému Boni dá meno Špinuliak. Čo sa však stane ?  Jedného dňa jej niekto Špinuliaka unesie. Boni neváha a rozhodne sa, že únoscov vypátra. Pri tomto náročnom detektívnom prípade jej pomôže ostrieľaný námorný kapitán vo výslužbe Vykuk. Starý kapitán sa nechá nahovoriť, aby oprášil svoju hrdzavú loď a postavil sa znova za kormidlo. A tak spoločne s Boni vyrazia na dobrodružnú plavbu severným ľadovým oceánom. Náročná a strastiplná cesta po stopách Špinuliaka ich zavedie na rôzne zamrznuté miesta. Navštívia exotický ostrov Fridex, večne zamrznutú krajinu Calex a napínavé chvíľky ich čakajú aj v snežnom meste Mrazivostok. Boni napokon záhadu okolo snehuliaka vyrieši a posádka sa šťastne vráti domov

Okrem humoru, ktorým je rozprávkový príbeh Petra Palika popretkávaný, hra spracováva aj netradičné témy ako napríklad medzigeneračné vzťahy, či sociálne rozdiely v spoločnosti. No najdôležitejšou témou hry je problematika globálneho otepľovania. Autor tu nenásilnou a vtipnou formou ponúka i jasné ekologické posolstvo, ktoré môže detského diváka inšpirovať.

Okrem režiséra Petra Palika tvorivý tím dopĺňa scénografka Lenka Kadlečíková a hudobník Martin Geišberg.

Inscenácia je určená divákom od 4 rokov.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

Hľadá sa snehuliak - ZRUŠENÉ
 • Sedenie A
  Cena
  3,00 €
  Nie je v predaji
 • Sedenie B
  Cena
  3,00 €
  Nie je v predaji
 • Sedenie C
  Cena
  3,00 €
  Nie je v predaji

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
DAC 1904 - FC Spartak Trnava
Šport

DAC 1904 - FC Spartak Trnava

01.10.2023 18:00
Športová ulica, 929 01 Dunajská Streda
Detail podujatia
Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál
Koncert

Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál

28.11. - 20.12.2023
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2023
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia