Fren_Ak Company Budapešť Maďarsko, "In time" - ZRUŠENÉ

Fren_Ak Company Budapešť Maďarsko, "In time" - ZRUŠENÉ

19.09.2021 19:00
Divadlo ACTORES - Hlavná sála, Šafárikova 20, 04801 Rožňava

Podujatie Fren_Ak Company Budapešť Maďarsko, "In time" je ZRUŠENÉ.

Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky prostredníctvom stránky predpredaj.sk dostanú túto informáciu emailom. V tomto emaili zákazníci taktiež obdržia inštrukcie o postupe vrátenia peňazí.
Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky na predajnom mieste / pokladni si môžu nárokovať vrátenie priamo tam.

Fren_Ak Company Budapešť Maďarsko, "In time"


Maďarská spoločnosť pre súčasný tanec, ktorú založil medzinárodne ocenený tanečník a choreograf Pal Frenak prichádza do Rožňavy.

Fantastické tanečné výkony, podmanivá hudba, nádherne telá zaručujú nezabudnuteľný večer.

Napäté divadelné pulzovanie mužských a ženských rolí, osamelosť a spolupatričnosť, utrpenie a šťastie, egoizmus a objektívnosť nás volajú k realizácii.

InTimE nemusí ponúkať riešenia: stačí predstaviť komplexnosť týchto medziľudských vzťahov, je to také čestné, že divák nemôže uniknúť tomu, aby sa ho predstavenie dotklo. Na pódiu je šesť tanečníkov. Niekedy nehybne sledujú boj toho druhého s odstupom zvonka, zatiaľ čo v iných situáciách sa týchto bitiek zúčastňujú. Ako sa môže stať jedna osoba skutočnou pre druhú? Môže túžba po sebe navzájom zostať navždy nenaplnená? Ako veľmi je náš život zapletený do oportunizmu voči druhým a nám samým; koľko klamstva a neúprimnosti ovplyvňuje náš vzťah k nášmu telu.

Symbolická červená pohovka je „choreografickou“ hranicou a platformou bojov, bojov a túžob a miestom, kde môžeme čeliť jedinečnej osamelosti ľudských bytostí.


Tanečníci:
Attila Emodi, Patrik Keresztes, Emma Lorincz, MilánMaurer, Erika Vasas, DalmaWeninger


Koncept a choreografia:
Pal Frenak


„… A niekedy je to ostrov, úkryt, ktorý sa skrýva pred intimitou, bezpečným miestom na príchod a pokojom a relaxáciou. Áno, InTimE je fyzické, intenzívne, pulzujúce a niekedy sa zdá byť provokatívne, ale pre mňa hovorí o fúzii ľudí bez obmedzenia, ukazovanie ľudského tela a duše v jeho čistej dokonalosti je len nástrojom na vytvorenie hlbšej významovej vrstvy . “ Úvahy choreografa PálaFrenáka o predstavení  InTimE pre časopis Auditorium

https://www.frenak.hu/intime

 

O DIVADLE:

DivadloCompagnie Pal Frenak bola založená v roku 1990 a odvtedy vystupovala vo viac ako 30 krajinách a získala niekoľko prestížnych medzinárodných ocenení. Pal Frenak bol v roku 1998 ocenený Cenou choreografa Vily Kujoyama v Kyoto a 6 mesiacov, ktoré tam strávil, zásadne inšpirovalo jeho diela. Neskôr bol nominovaný na cenu Zlatá maska za balet a jeho dielo „Birdie“ získalo v roku 2019 cenu „Cena za najlepšiu šou“ na festivale International AlternativeTheatres. V roku 2021 získal Frenak najprestížnejšie maďarské ocenenie Cenu Kossutha. PálFrenák kombinuje mohutnú choreografickú štruktúru s čistou, ale zvláštnou a mimoriadnou scenériou a scénografiou. Jeho diela sú hlboko inšpirované japonským buto, ako aj filozofickým dielom GilesaDeleuzeho alebo maľbami FrancisaBacona.


Zahraničné hosťovania: Francúzsko, Rumunsko, Írsko, Rusko, Litva, Lotyšsko, Japonsko, česká republika, Taliansko, Belgicko, Nemecko, Švajčiarsko, Bulharsko, Macedónsko, Srbsko, Poľsko, Španielsko, Singapur, Kosovo, Indonézia, India, Cyprus, Kanada, Dánsko, USA, Slovensko.

 

Dĺžka predstavenia: 55 minút bez prestávky


Upozornenie: Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

 

Fren_Ak Company Budapešť Maďarsko, "In time" - ZRUŠENÉ
  • Sedenie
    Cena
    18,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Informácie k aktuálnej situácii
Koncert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Detail podujatia
School of Rock Musical (Škola ro(c)ku, muzikál)
Divadlo

School of Rock Musical (Škola ro(c)ku, muzikál)

09.10 - 10.10.2021
Divadelná sála IUVENTA, Karloveská 2951/64, 841 04 Bratislava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2021
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
LORD OF THE DANCE TOUR 2022
Show

LORD OF THE DANCE TOUR 2022

25.02.2022 19:00
Incheba Expo Arena, Bratislava
Detail podujatia
LUCIE V OPEŘE TOUR
Koncert

LUCIE V OPEŘE TOUR

20.10.2022 20:00
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia