Folklórny festival Východná 2022

Folklórny festival Východná 2022

30.06. - 03.07.2022
Amfiteáter obce Východná

Folklórny festival Východná je najstarší a najväčší festival ľudovej hudby, umenia a remesiel na našom území. Každoročne na prahu letnej turistickej sezóny v prvý júlový víkend v atraktívnom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier ožijú bohaté ľudové tradície a ikonický amfiteáter v rázovitej obci Východná sa na niekoľko dní stane centrom slovenskej kultúry.

Z festivalu sa počas vyše šesťdesiatročnej existencie stala vrcholná prehliadka tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov. Medzi viac ako 1 500 účinkujúcimi v desiatkach umeleckých autorských programov sa každoročne prezentujú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov.

Zľavnené permanentky na Folklórny festival Východná 2022 nájdete exkluzívne v sieti Predpredaj.sk a na www.festivalvychodna.sk.

Informácie k vstupenkám:

V prípade predaja vstupeniek na mieste bude ich cena prehodnotená s možnosťou navýšenia. Návštevníci, ktorí si kúpia permanentku alebo denný lístok na Veľkú scénu samostatne, za vstup do areálu neplatia. Návštevníci, ktorí si zaplatia len vstup do areálu (len na mieste konania), si musia v prípade záujmu lístok na programy uvádzané na Veľkej scéne dokúpiť v plnej sume. Vstupné do areálu sa neodpočítava a nie je možné vzájomne kumulovať jednotlivé vstupenky.

Vstup voľný
 do areálu a amfiteátra a na všetky programy:

 1. deti do 6 rokov vrátane

Nárok na zľavnený lístok majú:

 1. deti vo veku 7 - 15 rokov vrátane,
 2. držitelia karty ISIC, ITIC, Euro26,
 3. dôchodcovia,
 4. držitelia preukazu ZŤP/ŤZPS, držiteľ karty ŤZPS má nárok na jeden zľavnený vstup s doprovodom,
 5. návštevníci s trvalým pobytom v obci Východná.

Zľavnené vstupné sa poskytne na základe predloženia zákazníckych preukazov MAXI KLASIK (prenosný/neprenosný), JUNIOR RAILPLUS, KLASIK RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS, SKUPINA. Zľavnené vstupné zároveň platí aj pre držiteľov železničných preukazov ZSSK, Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s., a Železníc Slovenskej republiky, Bratislava, v skrátenej forme „ŽSR“, ako aj pre všetky druhy cestovných lístkov s cieľovou stanicou Východná a Liptovský Mikuláš. Zľava sa týka iba držiteľa platného preukazu, respektíve platného cestovného lístka, a nie je možné ju kumulovať.
Cena rodinných vstupov a miesto v Stanovej dedinke je konečné, cenu nie je možné kumulovať so žiadnymi uvedenými zľavami.

Cena rodinných vstupov a miesto v Stanovej dedinke je konečné, cenu nie je možné kumulovať so žiadnymi uvedenými zľavami.

Kapacita Veľkej scény je obmedzená.


STANOVÁ DEDINKA FFV 2022

Pre veľký záujem návštevníkov o ubytovanie v stanoch, zvýšenie bezpečnosti a obmedzené kapacity spolu s FFV 2022 otvárame stanovú dedinku priamo v areáli. Stanová dedinka sa nachádza na lúke, na pravej strane areálu od hlavného vstupu.

Vstup do Stanovej dedinky je pre 1 osobu so zakúpením permanentky. Jednorazový poplatok za parcelové miesto platí pre štandardný 2-miestny stan na 4 dni a 2 osoby. Vstupenku za parcelové miesto zaplatí len jedna osoba z dvojice.

Čo je potrebné v prípade záujmu

 • Permanentku na 4 dni, ktorá zahŕňa (areál + Veľká scéna + vstup do Stanovej dedinky)
 • Prenájom parcelového miesta na 4 dni
 • Parkovanie na vyhradenom parkovisku pre verejnosť – v prípade potreby

Čo zahŕňa cena v prípade záujmu o stanovanie v Stanovej dedinke

 • Vstup na všetky programy areál a Veľká scéna
 • Vstup do stanovej dedinky na 4 dni
 • Prenájom parcelového miesta pre stan v stanovej dedinke na celý čas trvania Folklórneho festivalu Východná 2022 (treba si priniesť vlastný stan).
 • Stanovanie priamo v areáli s krátkou vzdialenosťou od hlavného amfiteátra, gastrozóny a sociálnych zariadení.
 • Nadštandardná festivalová infraštruktúra: neobmedzený prístup a krátka vzdialenosť k toaletám, sprchám, pitnej vode zdarma
 • Zdravotnícka, požiarna a bezpečnostná služba priamo v areáli.

Kompletné informácie o Stanovej dedinke FFV 2022 nájdete TU.

Návštevníci s trvalým pobytom v obci Východná majú vstup do areálu voľný, na základe preukázania sa dokladom o trvalom pobyte  v obci Východná. Po preukázaní sa dokladom bude vydaná špeciálna páska, ktorá platí pre všetky 4 dni konania festivalu. Odporúčame občanom ju neznehodnocovať.
V prípade, že občan s trvalým bydliskom v obci Východná má záujem o program na Veľkej scéne, má nárok na zľavnenú vstupenku
 ako je uvedené v podmienkach cenníka, ktorý nájdete na www.festivalvychodna.sk a priamo na mieste predaja počas konania festivalu.
Deti vo veku od 7 do 15 rokov (vrátane), držitelia karty ISIC, ITIC, Euro26, dôchodcovia, držitelia preukazu ZŤP a návštevníci s trvalým pobytom v obci Východná majú vstup na programy zľavnený. Držiteľ karty ŤZPS má nárok na jeden zľavnený vstup so sprievodom.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich
predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk a Festivalvychodna.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

 • STANOVÉ MIESTO na 4 dni
  Cena
  5,00 €
  Nie je v predaji
 • Jednodňová vstupenka - NEDEĽA - Veľká scéna
  Cena
  15,00 €
  Nie je v predaji
 • Jednodňová vstupenka - NEDEĽA - Veľká scéna - zľavnená
  Cena
  12,00 €
  Nie je v predaji

Odporúčané

Medzinárodné letecké dni SIAF 2022
Festival

Medzinárodné letecké dni SIAF 2022

27.08.2022 a 28.08.2022
Letisko Kuchyňa, Letecká základňa Malacky
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2022
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
Goralské folklórne slávnosti
Festival

Goralské folklórne slávnosti

11.08. - 14.08.2022 od 9:00
Bachledka Ski&Sun, Bachledova dolina 702, 059 55 Ždiar
Detail podujatia
LUCIE V OPEŘE TOUR
Koncert

LUCIE V OPEŘE TOUR

20.10.2022 20:00
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
L'Étape Slovakia by Tour de France 2022
Šport

L'Étape Slovakia by Tour de France 2022

21.08.2022
Bratislava, Štrkovecké jazero
Detail podujatia