DIVADLO NA PERÓNE, Košice, "MY, ĽUD!!!"

DIVADLO NA PERÓNE, Košice, "MY, ĽUD!!!"

17.09.2021 21:00
Divadlo ACTORES - Experimentálna sála, Šafárikova 20, 04801 Rožňava

DIVADLO NA PERÓNE, Košice (SK)
“MY, ĽUD!!!”


DIVADLO NA PERÓNE po prvý krát v Rožňave!!!


“Hladina mora stúpa...Klíma a svet sa mení...Zem sa otepľuje...Pomaly, ale isto...”

V dôsledku meniacej sa klímy je veľká časť ostrovov ohrozená stúpajúcou morskou hladinou. Z tohto dôvodu mnoho Ostrovanov z ostrovov uteká a ich dlhá a namáhavá cesta končí v Lide. Vďaka tomu krajina čelí veľkým nepokojom. Je to po prvý raz, čo sa jej obyvatelia musia vysporiadať s utečeneckou krízou. Lidanský kráľ sa narýchlo rozhodol ubytovať Ostrovanov v dočasnom stanovom tábore v centre hlavného mesta Marsk. Lidania pôvodne Ostrovanov vítali, vyzbierali peniaze na ich podporu a do tábora priniesli jedlo a hračky. Odvtedy už ale uplynulo niekoľko mesiacov a stále neexistuje perspektíva, kedy sa Ostrovania budú môcť vrátiť do svojich domovov. Zhoršujúca sa situácia núti kráľa k historickému kroku vyhlásiť prvé demokratické voľby prezidenta. Krajina sa náhle pripravuje na obsadenie novej politickej role, ktorá doteraz v Lide neexistovala.

V rámci interaktívnej, divadelnej spoločenskej hry sa diváci stávajú lidanskými občanmi a ich voľba ovplyvňuje dianie v krajine. Ako ich výber dopadne?

 

RÉŽIA A DRAMATURGIA: Jana Wernerová / Peter Kočiš KONCEPT: SytzeSchalk (NL)

TEXT: SytzeSchalk / Jana Wernerová / Peter Kočiš PREKLAD: Zuzana Kotiková

SCÉNA: Ján Ptačin / Peter Kočiš / Jana Wernerová

KOSTÝMY: Emma Korpová

HUDBA/VIDEO: DeadJanitor

HRAJÚ: Jana Wernerová / Peter Kočiš / Michaela Domovcová / Jakub Muranský HLAS GAMEMASTER: Alena Ďuránová

HLAS PREZIDENTKA: Táňa Poláková

HLAS PREZIDENT: Peter Cibula

TECHNICKÁ PODPORA: PalkoMatia, Dušan Kopčov PRODUKCIA: Zuzana Kotíková / Peter Kočiš / Jana Wernerová VÝROBA SCÉNY: Copyvait, SevenMinutes, Ľudmilla Benková ĎAKUJEME: Patt production, Magdalénka Kolbašská

 

O DIVADLE:

Divadlo Na Peróne svojou autorskou tvorbou intuitívne, s nadhľadom a láskavo rieši svoj pohľad na svet a vyzýva k diskusii medzi tvorcom a divákom. Vzniklo v roku 2005 v Košiciach. Okrem autorskej tvorby rozšírilo svoje spektrum o performace, medzinárodné spolupráce, vzdelávací workshop a tvorbu pre stredoškolské publikum. Motiváciou tvorcov je potreba reagovať na citlivé, sociálno - spoločenské témy. Vníma diváka nielen ako pasívneho pozorovateľa. Vedie s ním dialóg a nabáda ku kritickému mysleniu. V inscenáciách rieši vážne spoločenské problémy, no nechýbajú v nich prvky humoru a kritiky ( najmä ) do vlastných radov.

Základom tímu je tvorivá dvojica Wernerová / Kočiš. Tím sa v rámci každého nového projektu dopĺňa o externých spolupracovníkov, vďaka čomu nestráca na dynamike a divadlo tak neustále rozvíja svoju poetiku.

Účasť na divadelných festivaloch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Francúzsku, Nemecku, Bulharsku, Nórsku, Anglicku, Švédsku a USA, spoluprácu s množstvom organizácií a jednotlivcov pôsobiacich na poli umenia na Slovensku aj v zahraničí.

 

Dĺžka predstavenia: 100 minút

 


Upozornenie: Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

 

  • Voľné sedenie
    Cena
    8,00 €
    Počet

Odporúčané

Informácie k aktuálnej situácii
Koncert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Detail podujatia
School of Rock Musical (Škola ro(c)ku, muzikál)
Divadlo

School of Rock Musical (Škola ro(c)ku, muzikál)

09.10 - 10.10.2021
Divadelná sála IUVENTA, Karloveská 2951/64, 841 04 Bratislava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2021
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
PETER BIČ PROJECT LETNÉ KONCERTY 2021
Koncert

PETER BIČ PROJECT LETNÉ KONCERTY 2021

Leto 2021
Slovensko
Detail podujatia