BILLY COBHAM QUARTET & Rozhlasový BIG BAND GUSTAVA BROMA

BILLY COBHAM QUARTET & Rozhlasový BIG BAND GUSTAVA BROMA

11.09.2021 19:00
Námestie pred Pradiarňou 1900, Svätoplukova 2A, 821 08 Bratislava

Koncert pri príležitosti 80. rokov orchestra Gustav Brom Big Band

BILLY COBHAM QUARTET & Rozhlasový BIG BAND GUSTAVA BROMA

Billy Cobham
Billy Cobham sa preslávil na konci 60. a na začiatku 70. rokov, keď vystupoval spolu s trubkárom Milesom Davisom a následne so súborom Mahavishnu Orchestra. Podľa kritika Allmusic je Cobham „všeobecne uznávaný ako najlepší bubeník fusion štýlu“. V roku 1987 bol uvedený do siene slávy časopisu Modern Drummer a v roku 2013 do siene slávy časopisu Classic Drummer Magazine. Cobham mal vplyv aj na iné žánre ako jazz. Inšpiroval Billa Bruforda zo skupiny King Crimson, učili sa od neho mladší bubeníci, ako Danny Carey, a dokonca aj Prince na koncerte zahral upravenú verziu Cobhamovej skladby Stratus. Ďalším veľkým priaznivcom Cobhama je Phil Collins, ktorý o albume The Inner Mounting Flame vyhlásil, že kľúčovým spôsobom ovplyvnil jeho raný štýl. „Billy Cobham na tej platni predviedol najlepší bubenícky výkon, aký som kedy počul,“ uviedol Phil Collins. Časopis Rolling Stone zaradil Cobhama medzi 100 najlepších bubeníkov v histórii.


Rozhlasový Big Band Gustava Broma
Legendárny jazzový big band Gustava Broma je na scéne už viac ako osemdesiat rokov a za ten čas si vydobyl miesto medzi najslávnejšími európskymi a svetovými hudobnými telesami. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia ho americký odborný časopis Down Beat zaradil medzi 10 najlepších big bandov sveta. V kapele hosťovali najväčšie hviezdy jazzu a popu, ako Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Liza Minnelli, Ray Charles, James Morrison, Alex Sypiagin, Ted Curson, New York Voices, Dianna Ross and The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer či Bill Ramsey a mnohí iní. Pod vedením Vlada Valoviča sa tentoraz predstaví spolu s veľkou legendou jazzu, americkým bubeníkom Billym Cobhamom a jeho kvartetom

Účinkujú: Billy Cobham – bicie, Jean-Marie Ecay – gitara, Fifi Chayeb – basgitara, Steve Hamilton – keybordy, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Vlado Valovič – dirigent


Z dôvodu priameho prenosu, zaujmite svoje miesto najneskôr 5 minút pred začiatkom koncertu.

 

Zľavy:
ZŤP + doprovod (každý), dôchodcovia, študenti, učitelia, Ružinovčania - cena vstupenky 5 € - zľavu je potrebné aplikovať v košíku po výbere vstupeniek v plnej cene


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

  • Voľné sedenie
    Cena
    10,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25
Šport

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25

Sezóna 2024/25
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
FC Spartak Trnava - Aston Villa
Šport

FC Spartak Trnava - Aston Villa

20.07.2024 16:00
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Detail podujatia
Filip Jančík - Show filmovej hudby - Zvolenský zámok
Koncert

Filip Jančík - Show filmovej hudby - Zvolenský zámok

August
Zvolenský zámok, Námestie SNP 1, 960 01 Zvolen
Detail podujatia