Beseda so spisovateľom Jozefom Banášom "Ako byť šťastný a úspešný s významnými osobnosťami"

Beseda so spisovateľom Jozefom Banášom "Ako byť šťastný a úspešný s významnými osobnosťami"

06.06.2024 17:00
Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, Lazovná 9,975 58 Banská Bystrica

Návod na šťastie a úspech už hľadal určite skoro každý z nás.  Poďme sa spoločne inšpirovať  známym slovenským spisovateľom Jozefom Banášom a zvučnými menami Štefánikom, Baťom či Stodolom.

Jozef  Banáš, ako najobľúbenejší autor bestsellerov na Slovensku nás jednoznačne má čím obohatiť a to na základe svojich skúseností, cestovateľských zážitkov a pohľadu na život, či múdrosť velikánov.    

Prijmite od nás touto cestou pozvanie do príjemných priestorov Spoločenskej sály v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici (Lazovná 9) v ešte zaujímavejšej spoločnosti obľúbeného slovenského prozaika.

Vzhľadom na obmedzený počet miest sa s kúpou lístka neváhajte poponáhľať.
 
O AUTOROVI:
Jozef Banáš - patrí medzi najpredávanejších slovenských spisovateľov. O svojich knihách prednášal a besedoval v dvadsiatich krajinách. Dan Brown ho označil za hľadača pravdy a 14. dalajláma počas stretnutia v Kašmíre požehnal jeho úsilie zbližovať ľudí. Celkový počet jeho predaných kníh na Slovensku prekročil 420 tisíc kusov. Je členom Spolku slovenských spisovateľov, manželka Mária je keramička, dcéra Adela moderátorka a dcéra Mária prekladateľka z nemeckej a anglickej literatúry. Ako zároveň najprekladanejší slovenský spisovateľ je nositeľom ocenení Zlatá kniha, Platinová kniha, Cena SC PEN, Cena Slovenských pohľadov, Panta Rhei Awards, Čitateľský top titul, Kniha roka, Kniha Kysúc, Zlaté pero Ladislava Ťažkého, Prémia Vladimíra Ferka, Slovenský Avatar, Hlavná cena Literárneho fondu za román „Prebijem sa! Štefánik“, ktorý sa v roku 2020 stal odporúčanou literatúrou. Za film Začiatok sezóny získal v roku 1989 hlavnú cenu na filmovom festivale Parco Mondo, Varallo Sesia, Taliansko a druhú cenu Strieborný strapec na 15. medzinárodnom filmovom festivale Santarem v Portugalsku. V roku 2011 sa s románom Zóna nadšenia (Jubelzone) stal finalistom nemeckej literárnej ceny Johanna Gottfrieda Seumeho, v roku 2020 obdržal Národnú cenu Ruska za román „Prebijem sa!

Štefánik“ a českú cenu Václava Matěja Krameriusa. Jeho diela boli uverejnené v Českej republike, Poľsku, Nemecku, Rusku, Ukrajine, Maďarsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Taliansku, Portugalsku, Bulharsku, Indii, Turecku, Sýrii, Egypte, Španielsku, USA, Chorvátsku, Srbsku, Azerbajdžane. Román Kód 1 vyšiel v najväčšom indickom vydavateľstve Rajpal & Sons, magazín španielskej kráľovskej futbalovej federácie Fútbol priniesol jeho poviedku Messiho zázrak. V roku 2019 vydal Odeon jeho preklad eseje Stefana Zweiga: Vor dem Sturm (Pred búrkou) Mimoriadne úspechy zožal so svojimi biografickými a motivačnými románmi Prebijem sa! Štefánik a Som Baťa, dokážem to! V roku 2021 ho čitatelia zvolili v ankete Panta Rhei Awards do trojice najobľúbenejších slovenských spisovateľov za Dominikom Dánom a Milanom Lasicom.

Jozef Banáš vydal štyridsaťštyri kníh, z toho dvadsaťpäť v zahraničí. Mnohé dosahujú desaťtisícové náklady – román Kód 9, z ktorého sa predalo vyše 55 tisíc výtlačkov, je jedným z najúspešnejších románov v histórii slovenskej literatúry. Ročne absolvuje okolo osemdesiat besied a autogramiád.

Organizátor podujatia: Združenie občanov "VZÁJOMNOSŤ" / vzajomnost.sk


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky  vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

  • Vstup
    Cena
    13,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25
Šport

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25

Sezóna 2024/25
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
FC Spartak Trnava - Aston Villa
Šport

FC Spartak Trnava - Aston Villa

20.07.2024 16:00
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Detail podujatia
Filip Jančík - Show filmovej hudby - Zvolenský zámok
Koncert

Filip Jančík - Show filmovej hudby - Zvolenský zámok

August
Zvolenský zámok, Námestie SNP 1, 960 01 Zvolen
Detail podujatia