Alexandra Gloserová - Jabĺčko

Alexandra Gloserová - Jabĺčko

08.11.2023 19:00
Malá sála DK Ružinov, Ružinovská 28, 821 04 Bratislava

Alexandra Gloserová - Jabĺčko

Hrá: Alexandra Gloserová
Réžia: Radovan Kianica, Alexandra Gloserová
Scenár: Alexandra Gloserová

„Autorský text, v ktorom sa odohráva príbeh dievčaťa, ktoré bolo na vrchole svojich síl, no toto mu bolo odobraté. Každý má právo na slobodu a na to, rozhodnúť sa, čo bude s jeho telom. V našom príbehu bolo však toto právo odobraté tým najhorším spôsobom.
Kedysi mladá a nádejná hlavná postava sa počas svojho života stretáva s radosťami, ktoré tvoria tie najmenšie maličkosti. To, sa ale strieda s temnými chvíľami jej neskoršieho života. Zamerali sme sa najmä na vnútorné prežívanie hlavnej hrdinky.

Názov jabĺčko zodpovedá viacerým myšlienkam použitých v monodráme. Avšak hlavný význam jabĺčka je nevinnosť a niečo pekné, čo môže byť počas krátkej doby premenené na najhoršiu nočnú moru.  Hlavná hrdinka sa počas nášho príbehu vracia do detstva, kedy práve jabĺčko tvorilo najkrajšie chvíle jej života. Sexuálne zneužívanie je pre nás dôležitá téma, o ktorej sa veľmi nerozpráva. Preto sme sa o tom rozhodli rozprávať po svojom v nádeji, že podporíme obete práve takejto udalosti aby vedeli, že v tom nie sú samé. Dúfame, že sa náš príbeh nikoho nedotkne, nakoľko náš úmysel s témou monodrámy nie je myslený nijako urážlivo ani ponižujúco.

Pri tvorení textu sme si podrobne naštudovali rôzne dokumenty z tejto oblasti, a teda časti textu vychádzajú priamo z výpovedí obetí sexuálneho zneužitia. Vo všeobecnosti považujeme šikanu a akékoľvek zaobchádzanie s ľudskými bytosťami bez ich povolenia vysoko nehumánne a preto sme tu, aby sme sa nebáli rozprávať.

Príbeh nie je vhodný pre divákov mladších ako 16 rokov a pre citlivejšie povahy.“
(Alexandra Gloserová, Radovan Kianica)

Dĺžka predstavenia: 30 minút


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

  • Voľné sedenie
    Cena
    5,00 €
    Počet

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
DAC 1904 - FC Spartak Trnava
Šport

DAC 1904 - FC Spartak Trnava

01.10.2023 18:00
Športová ulica, 929 01 Dunajská Streda
Detail podujatia
Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál
Koncert

Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál

28.11. - 20.12.2023
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2023
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia