Zoznam s.r.o.
Lístky na toto podujatie sa už nedajú zakúpiť. Môžete si však prezrieť aktuálne podujatia
 

Art Film Fest 2016

Amfiteáter Košice, Festivalové námestie, 040 01 Košice

17.6. - 25.6. 2016
Kúpiť

LÍSTKY ZADARMO NA VŠETKY AMFITEÁTROVÉ PROJEKCIE
Milí artfilmoví fanúšikovia, partner podujatia Vám prináša filmové predstavenia v košickom amfiteátri úplne zadarmo pre všetkých! Nenechajte si ujsť úžasné filmové večery strávené pod hviezdami.


Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky prostredníctvom stránky predpredaj.sk dostanú túto informáciu emailom. V tomto emaili zákazníci taktiež obdržia inštrukcie o postupe vrátenia peňazí. Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky na predajnom mieste si môžu nárokovať vrátenie peňazí priamo tam.

24. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest 2016 sa bude prvýkrát konať v Košiciach. Do metropoly východu prinesie filmové novinky ocenené na svetových festivaloch aj archívne perličky svetovej i domácej kinematografie, premiéry filmov od známych tvorcov či vychádzajúcich hviezd, polnočné premietania kultových a žánrových filmov či večerné koncerty slovenských kapiel.  

Art Film Fest Košice vdýchne nový život košickému amfiteátru:
24. ročník Art Film Festu poteší milovníkov filmových zážitkov pod holým nebom. Špeciálnou súčasťou blížiaceho sa festivalu sa totiž stanú verejné projekcie v košickom amfiteátri. Organizátori predstavia celkovo až deväť kvalitných snímok, ktoré si diváci budú môcť vychutnať v priestoroch prírodného kina východoslovenskej metropoly. Vybrané projekcie budú o to vzácnejšie, že ich osobne uvedú ich tvorcovia.

Snímku Predčítač predstaví exkluzívne pod holým nebom!
Americko-nemeckého Predčítača (The Reader) predstaví jeho hviezdny režisér Stephen Daldry.
Za príbehom, ktorý je inšpirovaný rovnomenným bestsellerom Bernharda Schlinka (r. 1995), stojí renomovaný britský režisér a scenárista Stephen Daldry – držiteľ oscarových nominácií v kategórii najlepší režisér za tri filmy: Billy Elliot (2000), Hodiny (2002) a Predčítač (2008). Zároveň je držiteľom prestížneho ocenenia z amerického Broadwaya Tony Award 2009 v kategórii najlepší režisér muzikálu za titul Billy Elliot.
Práve Stephen Daldry sa stane jednou z hlavných hviezd nadchádzajúceho Art Film Festivalu Košice, počas ktorého osobne slávnostne uvedie projekciu svojho filmu Predčítač a prevezme si prestížne festivalové ocenenie Zlatá kamera. Snímka Predčítač z roku 2008 bola nakrútená v americko-nemeckej koprodukcii s rozpočtom 32 miliónov amerických dolárov. Hlavnej hviezde Kate Winslet priniesla úloha Hanny Schmidt sošku Oscara v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe. Snímka je príbehom o pravde, odpustení i o tom, ako sa jedna generácia vysporadúva so zločinmi tej predchádzajúcej.
Diváci si budú môcť snímku vychutnať v košickom amfiteátri v sobotu 18. júna. Oficiálny trailer k filmu Predčítač si môžete pozrieť tu.Dvaja muži a dve ženy pod horúcim talianskym slnkom premenia dovolenkovú idylu na súboj plný žiarlivosti.
Slávna rocková hviezda Marianne prišla o hlas. Po operácii hlasiviek  dovolenkuje so svojim mladším partnerom Paulom v slnečnom Taliansku. Lenivá idylka je narušená nečakanou návštevou Marianninho starého priateľa z mladosti, hudobného producenta Harryho. Sprevádza ho jeho okúzľujúca a dráždivo zvodná dcéra Penelope.
Nesúdržná štvorica si spočiatku užíva krásne prostredie talianskeho vidieka... Do slnkom zaliatych dní sa, však začína vkrádať vzrastajúce napätie a temné tiene z minulosti. Radosť z príjemného stretnutia sa mení v atmosféru plnú skrytých vášní, nedôvery, podozrenia a žiarlivosti. Rastúca paranoja a deštruktívne správanie neodvratne speje k desivej tragédii...

V mysterióznej talianskej dráme režiséra Lucu Guadagnina, Oslnení slnkom sa pred kamerou zišla hviezdna herecká zostava. Rolu živelného Harryho získal na Oscara dvakrát nominovaný Ralph Fiennes (Anglický pacient, Schindlerov zoznam, Spectre). Rockovú superstar Marianne stvárnila držiteľka Oscara Tilda Swinton (Michael Clayton, Grandhotel Budapešť, Letopisy Narnie).  Príťažlivú Penelope si zahrala vychádzajúca herecká hviezda Dakota Johnson (Päťdesiat odtieňov sivej). Ako Paul sa predstaví belgický herec Matthias Schoenaerts (Dánske dievča, V kráľových záhradách). Herecký koncert, ktorý rozohrávajú všetci protagonisti filmu, ocenili minulý rok na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach. Oficiálny trailer.


Obnovenú premiéru filmu Všetko, čo mám rád predstaví pod holým nebom!
Premietanie snímky Všetko, čo mám rád osobne okorení delegácia v zložení Martin Šulík, Zdena Studenková, Juraj Nvota, Martin Štrba a anglická herečka Gina Bellman.
Art Film Festival Košice prinesie v rámci deviatich nočných projekcií v amfiteátri aj jeden klenot slovenskej kinematografie. V stredu 22. júna bude velikánske plátno košického prírodného kina patriť obnovenej digitálnej premiére slovenskej snímky Všetko, čo mám rád. Na slávnostné predstavenie projekcie príde do Košíc početná filmová delegácia na čele s režisérom Martinom Šulíkom, spoluscenáristom Ondrejom Šulajom a kameramanom Martinom Štrbom. Chýbať nebudú ani herecké hviezdy Gina Bellman, Zdena Studenková a Juraj Nvota.   
Snímka  rozpráva príbeh Tomáša, 38-ročného muža, ktorý je konfrontovaný so zásadným zlomom vo svojom živote. Zaplieta sa do malicherných konfliktov so svojou bývalou ženou, rieši neriešiteľné problémy svojho dospievajúceho syna, pomoc od neho očakávajú i jeho starnúci rodičia. A tak útek od všetkého s mladou Angličankou sa zdá byť jediným východiskom.....Oficiálny trailer.Karel Roden, jedna z najuznávanejších hereckých osobností, ktorý sa dokázal presadiť aj v hollywoodskych a európskych filmoch, si prevezme prestížne ocenenie Hercova misia počas Art Film Festu v piatok 24. júna.
Pri tejto príležitosti si Rodenovi priaznivci vychutnajú mimoriadne úspešnú britskú akčnú krimikomédiu RockNRolla uznávaného režiséra Guya Ritchieho z roku 2008, kde si český herec zahral s celou plejádou známych hviezd - Gerardom Butlerom, Tomom Hardym, Thandie Newton, Tomom Wilkinsonom, Gemmou Arterton a Idrisom Elbom. Film bude uvedený v piatok 24. júna v rámci festivalového programu v košickom amfiteátri.
Londýnske podsvetie už nie je to, čo bývalo. Namiesto drog sa obchoduje s nehnuteľnosťami a z kriminálnikov sa stávajú podnikatelia. Ide o ťažké prachy – a tie chcú všetci: malý zlodejíček One Two (Gerard Butler), záhadný ruský miliardár Uri Obomavich (Karel Roden) aj stará škola Lenny Cole (Tom Wilkinson). Všetci ostrí chlapci pripravujú sprisahania, spoločne paktujú a zároveň sa majú na pozore. Niekto však spraví chybu a   neuveriteľnou náhodou sa osud jedného multi-miliónového obchodu ocitne v rukách  drogovo závislého a absolútne nespoľahlivého rockera Johnnyho (Toby Kebbell) – toho, ktorý mal byť mŕtvy, ale zatiaľ vyzerá až príliš živo... Oficiálny trailer.

Underground
V legendárnej snímke režiséra Emira Kusturicu, ktorá v roku 1995 získala Zlatú Palmu na festivale v Cannes, si jednu z hlavných úloh zahral i Lazar Ristovski, ktorý si na tohtoročnom Art Film Feste prevezme ocenenie Hercova misia.

Vojnový Belehrad, rok 1941 – dvojicu kamarátov Marka a Blackyho zamestnáva obchod so zbraňami a iné lumpárne. Svoje nie príliš čestné kšeftovanie obratne spájajú s partizánskymi nájazdmi, vďaka čomu získavajú v krátkej dobe reputáciu hrdinských bojovníkov za slobodu. Udalosti, však prinútia Blackyho, začať sa skrývať a Marko ho ukryje spolu s ďalšími utečencami v pivnici svojho starého otca. Vojna pokračuje, utečencov pribúda, rodia sa deti – v pivnici sa pomaly no iste vytvára autonómny svet.
Keď sa v roku 1944 vráti mier, Marko udržiava obyvateľov pivnice v nevedomosti – jednak protože s povesťou hrdinu dosiahol v titovskej Juhoslávii vysoké politické postavenie, a jednak pretože sa s Blackym nechce deliť o krásnu Natáliu, ktorú obaja milujú. Uplynie pätnásť rokov, než sa prví ľudia z pivnice dostanú na povrch – tým sa však celý príbeh zďaleka nekončí.
V legendárnej snímke režiséra Emira Kusturicu, ktorá v roku 1995 získala Zlatú Palmu na festivale v Cannes, si jednu z hlavných úloh zahral i Lazar Ristovski, ktorý si na tohtoročnom Art Film Feste prevezme ocenenie Hercova misia.
Diváci si budú môcť snímku vychutnať v košickom amfiteátri v sobotu 21. júna. Oficiálny trailer.

Rozprávka rozprávok
Film talianskeho režiséra Mattea Garroneho , ktorom si zahrali hviezdy strieborného plátna Salma Hayek a Vincent Cassel, získal šesť nominácií na taliansku národnú filmovú cenu Donatellov David a ocenenia za najlepšiu réžiu, kostýmy (Massimo Cantini Parrini) a kameru.

Divácky vďačný a výpravne atraktívny film, ktorý sa inšpiroval dávnymi fantastickými príbehmi zo začiatku 17. storočia, ako ich zachytil neapolský básnik Giambattista Basile. Traduje sa, že z jeho diela neskôr čerpali všetci slávni európski rozprávkari. V troch príbehoch vystupujú šľachtici a panovníci, princovia a princezné s rôznymi slabosťami, túžbami a trápeniami. Ale sú tu prítomné aj rôzne podivné bytosti, nadprirodzené a čudesné živočíchy. Jednotlivé príbehy ako celok vytvárajú pozoruhodnú barokovú mozaiku s ohromnou výtvarnou kulisou, a to nielen ako jasný odkaz na dejiny umenia, ale aj ako citlivé upozornenie na pretrvávajúce vlastnosti a správanie ľudí. Diváci si budú môcť snímku vychutnať v košickom amfiteátri v sobotu 23. júna. Oficiálny trailer

 

25. júna sa otvoria brány košického amfiteátra. Všetci priaznivci dobrého filmu, ktorí v tento večer prídu do amfiteátra, budú mať možnosť zadarmo sledovať na plátne prírodného kina priamy prenos záverečného ceremoniálu festivalu.
Okrem toho si v tento večer vychutnajú projekciu filmu Angel Heart z roku 1987 – legendárnej neo-noir snímky čerstvého držiteľa ocenenia Zlatá kamera, britského režiséra Alana Parkera s Mickeym Rourkom a Robertom De Nirom v hlavných úlohách.

Píše sa rok 1955 a americkými ulicami sa z každej strany ozýva jazz. Súkromné očko Harry Angel (Mickey Rourke) dostane neobvyklú objednávku od záhadného právnika menom Louis Cyphre (Lucifer – pozn. autora) vypátrať istého Johnyho Favoritea, ktorého už 12 rokov nikto nevidel. Stopy ho zavedú do New Orleans, kde sa zapletie do série brutálnych vrážd…Oficiálny trailer.

 
 
 

Predaj lístkov

Cena 
Pozor na dokončenie nákupu máte 20 minút.
* Maximálny počet lístkov je 8!

Potom bude váš košík vyprázdnený a lístky vrátené do predaja.