Všechny báječné věci


Slovensko

Zbystrite zmysly, prichádza dielo s výrazným emocionálnym nábojom, aké tu ešte nebolo!
Interaktívne predstavenie, ktoré pravdu neohýba, ale pravde pozerá priamo do očí a verí v lepší svet. Dá sa téma dobrovoľného odchodu zo života otvoriť férovo a s citlivosťou, aby to divákov neodradilo? Inscenácia má k bujarému smiechu síce ďaleko, svojim optimistickým presahom však vyniká. Rozprávač, jediná postava v hre, nám sugestívne predstavuje zoznam „báječných věcí“, ktoré od detstva až po dospelosť spisuje pre svoju depresívnu matku so sklonom k samovražde. Tento zoznam sa každým predstavením rozrastá aj vďaka samotným divákom. Tí najaktívnejší z publika si tak môžu zahrať jednu z vedľajších postáv, napr. otca, veterinára či profesorku...

Bonusom predstavenia je, keď rozprávač príbeh nepredstiera, ale ho aj žije. Vďaka improvizačnej zložke, ktorá prináleží hlavnej postave je melodráma pútavo hravá a zážitková. A tak sa aj ťažšie témy, ktoré so sebou prináša, prijímajú akosi ľahšie a bez pátosu. Zlomom divadelného stand-upu je aj fakt, že sa rozprávač neoddeľuje od publika, ale príbeh žije spolu s ním. Po vzhliadnutí tejto unikátnej inscenácie si mimovoľne položíme otázku, akými sme boli pred predstavením a ako sme sa zmenili počas neho. Jedno je isté, po predstavení odídeme z divadla umelecky vyživení a emočne naplnení. Ako aj samotný Richard Krajčo tvrdí, „život nie je len o tých veľkých veciach, ale veľké veci môžu byť často ukryté v niečom malom, čo môže mať úplne rovnakú hodnotu.“ Poďme spoločne spísať zoznam všetkých tých úžasných vecí, pre ktoré sa oplatí žiť!

Autormi divadelnej monodrámy sú Duncan Macmillan a Jonny Donahoe. Za prekladom stojí Magdaléna Zelenková. Na režisérsku stoličku zasadla Karin Krajčo Babinská. Dramaturgicky sa pod inscenáciu podpísal Pavel Ondruch. O výpravu sa postaral Marek Cpin. V hlavnej úlohe sa predstaví obľúbený herec a spevák, Richard Krajčo. Inscenáciu Všechny báječné věci na javisko uviedlo Divadlo Ungelt.


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach predpredaj.sk).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

Odporúčané

CIBULA FEST 2023
Festival

CIBULA FEST 2023

21.07 - 23.07.2023
Letisko Holíč, Staničná 789/13, 908 51 Holíč
Detail podujatia
Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // LETO ´23
Koncert

Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // LETO ´23

Leto 2023
Slovensko
Detail podujatia
Grape Festival
Festival

Grape Festival

11.8.2023 - 12.8.2023
Letisko Trenčín, Legionárska 160, 91104 Trenčín
Detail podujatia
LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej
Koncert

LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Sezóna 2023
Slovensko
Detail podujatia
Žákovic open 2023
Festival

Žákovic open 2023

28.7.- 29.7.2023
Areál Penziónu Žákovic, 311, 913 06 Trenčianske Bohuslavice
Detail podujatia
Senecké leto
Festival

Senecké leto

17.6.2023 10:00 - 24:00
Slnečné jazerá - juh, 903 01 Senec
Detail podujatia
Opera fest na hrade 2023
Koncert

Opera fest na hrade 2023

23.06. - 25.06.2023
Bratislavský hrad - západná terasa, Hrad, 811 06 Bratislava
Detail podujatia