19. Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet

19. Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet

Bratislava 11.10.-16.10. a Košice 15.10.-18.10.2018
Bratislava a Košice

19. Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet

11. - 16.10. Bratislava
15. - 18.10. Košice

PROGRAM FESTIVALU nájdete TU.

Bratislava: Kine Lumière, Kine Mladosť, Kine KLAP na VŠMU, na Filozofickej fakulta FIF UK, v KC Dunaj, Café Berlinka, diskusie a ďalšie sprievodné podujatia aj v Artforume, v Goetheho inštitúte, Novej Cvernovke a v Klube pod lampou
Košice:
Kino Úsmev, Tabačka Kulturfabrik

Permanentku zakúpenú v sieti Predpredaj.sk bude možné vymeniť na týchto miestach:
Bratislava: Kino Lumiére, Kino Mladosť od 11.10.2018
Košice: Kino Úsmev, Tabačka Kulturfabrik od 15.10.2018

Od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej, ubehlo vyše pol roka. Tá vražda a reakcia spoločnosti na ňu sa stali momentom, ktorý definuje dnešné dni. O vrahovi Jána a Martiny vieme po šiestich mesiacoch rovnako málo, ako v to ráno vo februári, ale o spoločnosti, v ktorej žijeme, sme sa za pol roka dozvedeli dosť. Toto poznanie sa pokúsi rozšíriť Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý sa uskutoční od 11. do 16. októbra 2018 v Bratislave a od 15. do 18. októbra v Košiciach. Už 19 rokov otvára témy slobody, demokracie a ľudských práv. Tento rok ho venujeme spomienke na Jána a Martinu.
 
Tematicky festival, tak ako každý rok, reaguje na aktuálne dianie a nová provokatívna téma SHUT UP! má upozorňovať na hlas tých, ktorých chcú „mocní“ umlčať a vyzývať, aby sme neostali ticho. 

Minulý rok sa filmového maratónu v Bratislave zúčastnilo okolo 10-tisíc divákov, spolu s regionálnymi uvedeniami narátal festival vyše 20-tisíc návštevníkov. Tento rok sa môžu tešiť na vyše 60 snímok v 6 sekciách, ktoré budú uvedené na Slovensku po prvýkrát, mnohé z nich za osobnej účasti zahraničných aj domácich tvorcov ako aj na 20 sprievodných podujatí. Ambíciou 19. ročníka festivalu je okrem silných filmových titulov ponúknuť aj čo najviac interaktívneho programu, vďaka ktorému sa z publika stanú angažovaní účastníci a účastníčky. Tento priestor vznikne na nových masterclassoch, workshopoch, multigeneračných premietaniach spojených s diskusiami a na prednáškach na pálčivé témy s hosťami. 
 
Hlavným organizátorom festivalu Jeden svet je organizácia Človek v ohrození.

Cenník: Permanentka (platná na festival Jeden deň v Bratislave a v Košiciach) 15 EUR*
*bez nároku na zľavu

Držitelia permanentiek festivalu Jeden svet získavajú 50 percentnú zľavu na podujatie STORYTIME. 
Chcete vedieť, ako rozprávať silné príbehy? V knihách, novinových článkoch, filmoch, či hudbe? Zaujíma vás storytelling?  Režisérka a scenáristka Agnieszka Holland, investigatívna novinárka Pavla Holcová, scenárista Petr Jarchovský, investigatívny novinár Victor Ilie, spisovateľka Manon Uphoff, režisér dokumentárnych filmov Carles Bosch, sociológ Michal Vašečka, hudobníci VEC a Modré hory tu budú pre vás.
Registrujte sa na: http://storytime.osf.sk a vložte promokód Story50.

Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach predpredaj.sk).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

  • Permanentka (8 dní)
    Cena
    15,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Šansóny a iné piesne
Koncert

Šansóny a iné piesne

september - december 2019
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2019
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
Tomáš Klus 2019 - Klusymfonie
Koncert

Tomáš Klus 2019 - Klusymfonie

01.12.2019 18:00
AXA aréna NTC, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Detail podujatia