Zoznam s.r.o.
 

NABUCCO & VERDI GALA

Západná terasa Bratislavského hradu, 811 06 Bratislava

24.8.2018 & 26.8.2018
Kúpiť

NABUCCO
Legendárna opera Giuseppe Verdiho s nezabudnuteľným „Zborom Židov“ NABUCCO prichádza opäť na Slovensko! Veľkolepé predstavenie pre milovníkov opery sa uskutoční v krásnom prostredí Bratislavského hradu.
Jedinečný zážitok z operného umenia, nádherných kulís a kostýmov si budete môcť dopriať už 24.augusta pod holým nebom. V predstavení vystúpia špičkoví operní umelci z Talianska, Ruska, USA, Českej republiky a Bulharska. Zbor spolu s orchestrom tvorí takmer 180 účinkujúcich! Operu v klasickom naštudovaní uvádzanú v talianskom jazyku s titulkami pripravuje exkluzívne pre tento večer dirigent Norbert Baxa. V Nabuccovi zhudobnil Verdi biblický námet zo Starého zákona: Babylončania pod vedením kráľa Nabuchodonozora (Nabucca) vtrhnú do Jeruzalema, zničia Šalamúnov chrám a židovský národ odvlečú do zajatia. Boh Židov Jehova však potrestá kráľa tým, že na neho zošle šialenstvo. Nabucco, ktorý musel čeliť aj intrigám svojej domnelej dcéry Abigail napokon rozpozná svoju vinu, uzná silu a veľkosť boha Jehovu a vráti Židom slobodu. Sila tohto diela spočíva najmä v pôsobivých masových scénach a zborových výstupoch. Dodnes je populárny „Zbor Židov“, ktorý sa v dobe vzniku opery stal vyjadrením túžby talianského národa po nezávislosti

VERDI GALA
Slávne operné árie, zbory a predohry operného velikána Giuseppe Verdiho zaznejú v podaní svetových interpretov pod šírym nebom na Bratislavskom hrade... Diváci budú mať možnosť vypočuť si výstupy zo svetoznámych opier ako sú La Traviata, Rigoletto, II Trovarore (Trubadúr), La forza del destino (Sila osudu), Don Carlos, Otello a iné.

26.augusta pod holým nebom bude nádvorie Bratislavského hradu  patriť večeru pod názvom VERDI GALA.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 
 
 
NABUCCO24.8.2018 / 20:00 - Západná terasa Bratislavského hradu, 811 06 Bratislava
VERDI GALA26.8.2018 / 20:00 - Západná terasa Bratislavského hradu, 811 06 Bratislava
Pozor na dokončenie nákupu máte 20 minút.
* Maximálny počet lístkov je 8!

Potom bude váš košík vyprázdnený a lístky vrátené do predaja.