FREAK POWER (UK) - koncert kultovej skupiny

FREAK POWER (UK) - koncert kultovej skupiny

31.5.2018, 20:00
Ateliér Babylon, Námestie SNP 14 (vchod Kolárska 3), 811 06 Bratislava

PODUJATIE JE PRESUNUTÉ 

Oficiálny text organizátora: "Vážení priatelia, dovolujeme si vám oznámiť, že speváka kapely Freak Power, Ashleye, zadržali nové byrokratické pravidlá v súvislosti s odchodom Veľkej Británie z EU. V dôsledku toho nemohol spevák, ako kanadský občan, odcestovať z Londýna. Preto sme boli nútení konert v Bratislave odložiť. 

Nový termín koncertu:
31.5. na rovnakom mieste.

Ceny zostávajú rovnaké ako v minulých týždňoch. Všetko zostáva rovnaké.
Ďakujeme za Vaše pochopenie a budeme radi, ak nám zachováte priazeň."

Kultová anglická kapela Freak Power od Fatboy Slima vystúpi v Bratislave! 

Speciál guest: TOP DREAM COMPANY (CZ) a Ať se snaží ona (CZ).
Kapela Freak Power (UK), ktorá originálnym spôsobom namiešala už pred 24 rokmi koktejl acid house, acid jazzu, funku a trip hopu, zamieri v apríli 2018 do Bratislavy, aby potešila svojich fanúšikov. Na čele s neprehliadnuteľným trombonistom a spevákom Ashleym Slaterom vystúpili s veľkým ohlasom v roku 2012 na prešovskom Dobrom Festivale. Fanúšikovia skupiny si vychutnajú v Bratislave 5. apríla v Ateliéri Babylon najväčšie hity, ktoré vznikli ešte v časoch spolupráce s legendárnym ex členom Freak Power zvaným Fatboy Slim. Pamätníci tvrdia, že plnohodnotný zvuk skvelo hrajúceho bandu znie lepšie, než originálna zostava z prvej polovice deväťdesiatych rokov. Dodajme však, že nezameniteľný autorský prínos vtedajšieho spoluzakladateľa kapely, basgitaristu Normana Cooka alias Fatboy Slim kapela stále ctí a piesne s jeho autorským vkladom, v čele so superhitom „Turn On, Tune In, Cop Out“ a ďalšími hitmi sú stále ozdobou ich repertoáru. Extravagantný frontman Ashley Slater, vynikajúci muzikant a showman, má za sebou spoluprácu s kapelou Monkey Business zo susedných Čiech aj na producentskom poli. Pred siedmimi rokmi odpovedal sympatický Ashley Slater ironicky na otázku českého novinára, čo znamenalo pre svetovú hudbu pôsobenie Freak Power: „Nič. My sme sa nikdy necítili byť slávni. Hrali sme asi štyri roky pomerne veľké koncerty, to áno, ale potom prišiel Fat Boy Slim, takže to skončilo. Bolo nám fajn, páčilo sa mi to. Som muzikantom od šestnástich rokov. Bola to iba epizóda s trochu lepšími tour busmi a väčšími sálami.“ Freak Power založili v roku 1993 basgitarista Norman Cook (neskôr známi ako Fatboy Slim), trombonista britkého anarchistického jazzového big bandu Loose Tubes Ashley Slater a spevák Jesse Graham, známy pod prezývkou „the Bass Cadet“. V roku 1993 nahrali v Bristole prvý singel Turn On, Tune In, Cop Out, ktorý sa o dva roky neskôr stal celosvetovým hitom vďaka použitiu v reklamnej kampani Levi´s. Pomohla tomu, ako to už býva, obyčajná náhoda. Producent reklamy si pôvodne vybral hit Donny Summer I Feel Love, tej sa však nepáčil obsah reklamy. Pod časovým tlakom tak ponúkol klientovi namiesto ťahaníc s primadonou svižný hit Freak Power. Kapela na to vydala dva albumy s výbornými ohlasmi, Drive Thru Booty v roku 1994 a More of Everything for Everybody o dva roky neskôr. V roku 1996 sa Norman Cook definitívne vydáva na sólovú dráhu ako Fatboy Slim a Freak Power si na dlhší čas dávajú pauzu. Prvé pokusy o comeback zaujali v roku 2008 a po dvadsiatich rokoch je kapela v súčasnej zostave na čele s Ashleym Slaterom, s novým skvelým gitaristom, vokalistami a niektorými osvedčenými muzikantmi z pôvodných zostáv Freak Power a Microgroove v plnej sile a podľa znalcov hrajú s väčším švihom a energiou, než v deväťdesiatych rokoch. Do Bratislavy zavíta Freak Power v zostave Ashley Slater (spev, trombón), Dale Davis (basa), Tony Remy (gitara), Carly Bryant (klávesy), Adam Bushell (bicie) a doprovodné vokalistky Kate Cameron a Nicola Bright-Thomas.

 

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 • Voľné státie
  Cena
  25,00 €
  Nie je v predaji
 • VIP balkón
  Cena
  35,00 €
  Nie je v predaji

Odporúčané

Šansóny a iné piesne
Koncert

Šansóny a iné piesne

september - december 2019
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2019
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
Tomáš Klus 2019 - Klusymfonie
Koncert

Tomáš Klus 2019 - Klusymfonie

01.12.2019 18:00
AXA aréna NTC, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Detail podujatia