Zoznam s.r.o.
 

World Music Festival Bratislava 2017

Ateliér Babylon, Námestie SNP 14 (vchod Kolárska 3), 811 06 Bratislava

23.9.2017 19:00
KúpiťV centre Bratislavy sa bude konať 21.-24. septembra medzinárodný World Music Festival 2017, ktorý na svojom exkluzívnom galakoncerte uvedie prehliadku špičkových hudobníkov. V Ateliéri Babylon sa 23. septembra predstavia 3 elitné projekty. Každý z nich ponúkne iný odtieň žánrovo aj  nástrojovo rozmanitej world music.


Karolina Cicha je momentálne jeden z najzaujímavejších speváckych zjavov na poľskej scéne. Hrá na množstve nástrojov súčasne a používa rôzne vokálne techniky, ktoré sama vymyslela. Pochádza z kultúrne aj etnicky rozmanitej oblasti Podlesie. Jej úspešný album 9 jazykov je spoluprácou s multiinštrumentalistom Bartom Palygom. Piesne na tomto albume skomponovala k textom v jazykoch etnických menšín regiónu Podlesie. Výsledkom je moderný mix štýlov, v ktorom majú obaja protagonisti priestor ukázať všetky rozmery svojho talentu.

Renaud Garcia-Fons je francúzsky kontrabasista, ktorého tvorbu rešpektujú tak jazzoví fanúšikovia, ako aj milovníci tzv. world music. Renaud je virtuózom, ktorý si vyslúžil nálepku „Paganini kontrabasu“. V jeho diskografii nájdete albumy s hudobníkmi z rôznych hudobných kultúr sveta – napríklad so španielskym gitaristom Gerardom Núňezom, či tuniským spevákom Dhaferom Youssefom. V Bratislave sa predstaví s tureckým virtuózom na nástroj kemenče, Deryanom Türkanom. Ponúknu jedinečný spoločný koncert najväčšieho a najmenšieho sláčikového nástroja.

Bulharská skupina Oratnitza zaujala už albumom Folktron (2016), ktorý sa umiestnil na 18. mieste v rebríčku WMCE. Táto kapela prináša dubstep, ethnofusion, polyfónne spevy spolu nástrojmi ako bulharský kaval, didgerido, gajdy a cajon. Speváčky, ktoré preslávili bulharské viachlasy v zoskupeniach Mystery of Bulgarian Voices a Cosmic Voices from Bulgaria obohacujú zvuk kapely o nový rozmer. Bulharské polyfónne spevy sú pojmom, ako fungujú v spojení s nadupaným D´n´B sa máte možnosť presvedčiť na záver galakoncertu.

Viac info
23. SEPTEMBER , 19:00
Ateliér Babylon, Námestie SNP 14 (vchod Kolárska 3), 811 06 Bratislava
Vstupné:

predpredaj 9 eur
na mieste 15 eur


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 
 
 

Predaj lístkov

Cena 
Voľné sedenie9,00 €
Pozor na dokončenie nákupu máte 20 minút.
* Maximálny počet lístkov je 8!

Potom bude váš košík vyprázdnený a lístky vrátené do predaja.