Zoznam s.r.o.
Lístky na toto podujatie sa už nedajú zakúpiť. Môžete si však prezrieť aktuálne podujatia
 

Jánošíkove dni 2017

Obec Terchová, sv. Cyrila a Metoda 96, 01306 Terchová

3.8.2017 - 6.8.2017

JÁNOŠÍKOVE DNI 2017

Blížiaci sa jubilejný  55. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sa uskutoční v dňoch 3. až 6. augusta  2017. Hlavným organizátorom podujatia je Obec Terchová, spoluorganizátormi sú Žilinský samosprávny kraja Krajské kultúrne stredisko v Žiline, s finančným prispením Fondu na podporu umenia. Už vyše štvrťstoročie má tento populárny a divácky vyhľadávaný festival medzinárodný charakter a za ten čas sa na ňom predstavilo niekoľko tisíc účinkujúcich z vyše 30 krajín sveta.

Kľúčovým slovom festivalu je v tomto roku výmena ako zdôraznenie princípu, že výmena kultúrnych hodnôt je nevyhnutným predpokladom na inšpiratívny dialóg a tvorivú konfrontáciu s okolitým svetom, ktorá obohacuje naše životy a prispieva k prehlbovaniu porozumenia medzi ľuďmi.

Jánošíkove dni 2017 budú trvať štyri dni a organizátori pripravili tradične bohatý a pestrý program. Popri dominantnom folklóre nebudú chýbať ani koncerty world music, výstavy (Vtedy a dnes v Terchovej – vernisáž v Makovického dome v Žiline je otváracím programom festivalu; výstava výtvarných diel a fotografií jubilanta Františka Muchu; výstava ilustrácií Zbojstory – príbehy z kraja Jánošíka), prezentácie ľudových remesiel, divadelné predstavenie Ako sa Lomidrevo stal kráľom (v naštudovaní Terchovského národného divadla), premietanie filmov, folklórstroj a iné sprievodné akcie. Osobitne sa treba zmieniť o pokuse vytvoriť rekord v najväčšom počte spoločne hrajúcich muzikantov na klávesovú harmoniku – akordeón (po terchovsky „pianofku“).

Po dobrých skúsenostiach z uplynulých rokov sa opätovne uskutočnia samostatné detské programy a program seniorských súborov a skupín z celého Slovenska. Neodmysliteľnou zložkou záverečného dňa Jánošíkových dní býva od roku 1968 divácky atraktívny konský vozový sprievod – s hrdými krojovanými furmanmi a hrajúcimi muzikantmi vo vozoch. Ako je všeobecne známe, ide o erbové podujatie Jánošíkových dní, pričom v tomto roku sa uskutoční po päťdesiaty raz. Veľkú pozornosť púta i nedeľná svätá omša za nositeľov ľudových tradícií (za aktívnej účasti krojovaných muzikantov a spevákov z domova i zo sveta). Nezabudnuteľné zážitky a iskrivú atmosféru sľubuje, ako už tradične, piatkový terchovský galavečer s názvom „Kamaráti moji, dajme sebe zahrať...“, v rámci ktorého sa predstaví folklórny výkvet Jánošíkovho kraja (4. augusta, 20.30 h). V sobotnom medzinárodnom galaprograme v amfiteátri Nad bôrami (5. augusta, 20.30 h) vystúpia účinkujúci zo Slovenska, Česka, Gruzínska, Macedónska a Poľska. Záverečné slovo bude, samozrejme, opätovne patriť monumentálnemu Terchovskému symfonickému orchestru. Po skončení piatkového a sobotného večerného galaprogramu si budú môcť záujemcovia vypočuť a zahrať terchovskú muziku v šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami (23.30 – 04.00 h). Napĺňa sa tak predstava, aby terchovská muzika – zapísaná v decembri 2013 do UNESCO – znela nielen na javiskách, ale aj pri každej vhodnej príležitosti.

Jubilejný 55. ročník Jánošíkových dní vyvrcholí v nedeľu 6. augusta originálnym predstavovaním furmanov a muzík (12.30 h), a záverečným galaprogramom v amfiteátri Nad bôrami „A veď sme my boli u gazdu dobrého...“ (15.00 h) – pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára. Predstavia sa v ňom folklórne súbory, skupiny a sólisti z Terchovej, Horného Považia, Oravy, Kysúc, Turca a Liptova  + FS Kopaničiar z Myjavy ako hosť.

Vstupenky:
Zľavnený lístok
– zľava platí pre dôchodcov: ročník narodenia 1955 a starší
Permanentka neplatí pre štvrtkový program v kultúrnom dome.
Zdarma budú mať vstup ZŤP s preukazom (vozíčkar so sprievodom) a deti do 140 cm.
Občania s trvalým pobytom v Terchovej majú na galaprogram v nedeľu popoludní (6. augusta 2017) vstup zdarma – nutný občiansky preukaz.
**Vstupenky sa vzťahujú na program v kultúrnom dome (3. augusta – 17.30 h), galaprogramy v amfiteátri Nad bôrami (4. a 5. augusta – 20.30 h; 6. augusta  – 15.00 h), a detský, respektíve seniorsky program v amfiteátri Nad bôrami (5. augusta – 12.00 h, respektíve 13.45 h). Na programy vo festivalovom šapitó, Relaxačno-informačnom centre Terchovec, areáli pod sochou Juraja Jánošíka a Terchovskej galérii umenia je vstup voľný.

Viac info TU

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 
 
 

Predaj lístkov

Cena  
4.8. - 6.8., Amfiteáter - Permanentka 20,00 € Nie je v predaji
4.8. - 6.8., Amfiteáter - Permanentka - Z 14,00 € Nie je v predaji
3.8.,Kult. dom A. Hlinku, 17:30 - Ozveny z kraja Jánošíka 6,00 € Nie je v predaji
4.8.,Amfiteáter, 20:30 - Kamaráti moji, dajme... 9,00 € Nie je v predaji
4.8.,Amfiteáter, 20:30 - Kamaráti moji, dajme...- Z 5,00 € Nie je v predaji
5.8.,Amfiteáter, 12:00-Detský program,13:45-Seniori VII. 6,00 € Nie je v predaji
5.8.,Amfiteáter, 12:00-Detský program,13:45-Seniori VII. - Z 4,00 € Nie je v predaji
5.8.,Amfiteáter, 20:30 - Štyri milé zeme... 12,00 € Nie je v predaji
5.8.,Amfiteáter, 20:30 - Štyri milé zeme... - Z 8,00 € Nie je v predaji
6.8.,Amfiteáter, 15:00 - A veď sme my boli... 6,00 € Nie je v predaji
6.8.,Amfiteáter, 15:00 - A veď sme my boli... - Z 3,00 € Nie je v predaji
* Maximálny počet položiek na objednávku je 8!
Pozor na dokončenie nákupu máte 20 minút.
Potom bude váš košík vyprázdnený a lístky vrátené do predaja.