Zoznam s.r.o.
Lístky na toto podujatie sa už nedajú zakúpiť. Môžete si však prezrieť aktuálne podujatia
 

Slávnostný koncert pri príležitosti Dňa Európy

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Nám. Eugena Suchoňa 1, Bratislava

10.5.2017 19:30
Kúpiť

Slávnostný koncert pri príležitosti Dňa Európy - 67. výročia Schumanovej deklarácie a 72. výročia konca druhej svetovej vojny.

Dušan Chrenek , vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Jack Martin Händler, umelecký riaditeľ Bruno Walter Musiktage Vás pozvývajú na Slávnostný koncert pri príležitosti Dňa Európy - 67. výročia Schumanovej deklarácie a 72. výročia konca druhej svetovej vojny.

Koncert sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a spolkového prezidenta Rakúskej republiky Alexandra Van der Bellena.

Koncert sa uskutoční 10. mája 2017 o 19:30 hod. v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Program

Wolfgang Amadeus Mozart
Koncert pre klavír a orchester č. 9, Es dur, KV 271 „Jeunehomme“

Ludwig van Beethoven
Symfónia č. 5 c mol, op. 67 „Osudová“

Bruno Walter Symphony Orchestra
Jack Martin Händler, dirigent
Ladislav Fančovič, klavír

Bruno Walter Symphony Orchestra (BWSO) - je medzinárodné hudobné teleso, ktoré si svojimi vystúpeniami v Bratislave, Budapešti, Viedni, Luxemburgu, Schengene, Prahe atď. získalo renomé a rešpekt publika aj kritikov. BWSO spolupracuje so špičkovými svetovými interpretmi, ako je Fazil Sey, Rudolf Buchbinder, Vadim Gluzman, Misha Maisky, Gottlieb Wallisch, Nikolaj Znaider, Dina Yoffe a mnohými ďalšími.

Ladislav Fančovič Je laureátom a finalistom viacerých domácich a zahraničných súťaží. Pravidelne sa zúčastňuje majstrovských interpretačných kurzov pod vedením renomovaných osobností (Jan Wijn, Abbey Simon, Gyorg Sándor, Marián Lapšanský, Karl Heinz Kämmerling, Mikhail Voskresensky a i.). Pravidelne vystupuje ako sólista s mnohými slovenskými a českými orchestrami. Popri sólistickej činnosti je vyhľadávaným komorným hráčom a stálym členom zoskupení Hugo Kauder Trio, Faces Piano Trio a Berger Trio. Okrem koncertov na Slovensku a v Čechách účinkoval na významných festivaloch vo väčšine európskych krajín, Malajzii, USA a na Cypre.

Jack Martin Händler, pôvodom z Bratislavy, je umelecký riaditeľ a šéfdirigent BWSO, ktorý dlhé roky viedol Solistes Europeéns Luxembourg, pôvodne vyštudoval hru na husle, neskôr prešiel na dirigentský post. Predstavil sa v popredných hudobných sálach Európy, ako napríklad Berlínska filharmónia, Herkulessaal Mníchov, Filharmónia Kolín, Konzerthaus Viedeň, Rudolfinum Praha, ale aj v Madride, Bruseli, Lisabone, Budapešti, Moskve a inde. Pri príležitosti rozšírenia Európskej únie dirigoval v roku 2004 Solistes Européens Luxembourg na slávnostnom koncerte v sále Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. . V tom istom roku inicioval vznik festivalu Európske hudobné dni Bruna Waltera, ktorých cieľom je napĺňať humánny odkaz tohto veľkého umelca v rámci zjednotenej Európy. Jack Martin Händler spolupracoval s významnými sólistami, akými sú Paul Badura-Skoda, Rudolf Buchbinder, Gidon Kremer, Beaux Arts Trio, Julian Rachlin, Mstislav Rostropovič, Gil Shaham, Misha Maisky, Martha Argerich, Radu Lupu, Nelson Freire, Nikolaj Znaider, Fazil Say a s radom ďalších.

Vstupné/Entry: 10 €
Zľavy: bez nároku na zľavuPodujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier.

 
 
 
Slávnostný koncert pri príležitosti Dňa Európy
 
 

Predaj lístkov

Cena 
Prízemie A10,00 €Nie je v predaji
Prízemie B10,00 €Nie je v predaji
Balkón C10,00 €Nie je v predaji
Pozor na dokončenie nákupu máte 20 minút.
* Maximálny počet lístkov je 8!

Potom bude váš košík vyprázdnený a lístky vrátené do predaja.