DKC Veritas je nové centrum súčasného umenia, kultúry a dizajnu v Košiciach na Dominikánskom námestí. Pod jednou strechou tu nájdete kaviareň, galériu, antikvariát, či coworkingové priestory a samozrejme koncertnú sálu, ktorej program na túto jar je naozaj pestrý. Veď presvedčte sa sami...

Predstavujeme vám výber toho najlepšieho z košického DKC Veritas. Pre kompletný program aj s možnosťou zakúpenia vstupenky kliknite SEM a doprajte si svoj hudobný zážitok.

Zuzana Smatanová


Zdroj: DKC Veritas Košice

Speváčka, textárka, gitaristka a skladateľka Zuzana Smatanová s nezameniteľným rukopisom a bohatou diskografiou príde okrem svojich najväčších hitov ako Daj ruku do mojej ruky alebo Nekráčaj predo mnou predstaviť aj piesne z posledného štúdiového albumu Echo (2018) s pilotným singlom Horou. Ak by ste sa chceli o Zuzane Smatanovej dozvedieť niečo viac, pozrite si podcast Zoznam:sa. Na jej vystúpenie sa môžete tešiť už 2. marca a vstupenky zakúpite exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.Lola Marsh
Indie popová senzácia Lola Marsh z Izraelu sa 18. marca opäť predstaví na Slovensku. Za týmto názvom sa skrýva v prvom rade speváčka Yael Shoshana Cohen spolu s multi-inštrumentalistom Gilom Landauom, ktorí kapelu založili ako duo a neskôr sa rozrástli na päticu. Keďže sú u nás veľmi obľúbení, tak s radosťou pridali aj exkluzívnu zastávku v rámci svojho aktuálneho európskeho turné práve v DKC Veritas v Košiciach. Vstupenky sa rýchlo míňajú a kapacita je obmedzená, preto si kúpu neodkladajte na poslednú chvíľu. Môže sa stať, že sa vám už neujdú: klik sem.

 

Nina Kohout

Mladá talentovaná hudobníčka Nina Kohout na seba prvýkrát upozornila skladbou Gejša z albumu V hmle od kapely Fallgrapp, na ktorej sa okrem vokálov podieľala aj spoluautorsky. Nina sólovo vystupuje už niekoľko rokov aj s občasným doprovodom bass klarinetu a popri svojich autorských skladbách interpretuje aj rôzne prevzaté skladby svojich obľúbených autorov. V roku 2020 jej vyšiel jej debutový singel Blue Sunray a zároveň sa stala Nováčikom roka na Radio_Head Awards.

V januári reprezentovala Slovensko na prestížnom festivale Eurosonic v holandskom Groningene, report z jej koncertu si môžete prečítať TU. Vstupenky na jej vystúpenie, ktoré sa uskutoční 13. apríla nájdete na TU.

Dan Bárta & Illustratosphere

Dan Bárta, jedenásť násobný držiteľ Ceny Anděl v kategóriách Spevák roka a Spevák štvrťstoročia, sa zapísal v deväťdesiatych rokoch do širokého povedomia s kapelou Alice a účinkovaním v muzikáli Jesus Christ Superstar. Stal sa tiež neodmysliteľnou súčasťou kapely J.A.R. V roku 2000 prekvapil fanúšikov s vlastnou skupinou Illustratosphere, s ktorou vydal doteraz päť radových albumov.

V Košiciach sa predstaví 22. apríla a vstupenky kúpite exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Tohtoročné koncertné turné s názvom Němá éra bude venované predovšetkým návratu k skladbám z prvých dvoch albumov (eponymnému debutu a Entropicture), ktoré znovu vychádzajú v reedícii!

Zdroj: DKC Veritas Košice