Piata časť Hier v DPOH bude výnimočná, pretože sa presúva z online priestoru pred živé publikum. Pozývame všetkých návštevníkov divadla na „živé“ Hry v DPOH už 22. júla o 19.00 h.

Piaty diel diskusnej talkshow Zuzany Kovačič Hanzelovej sa bude týkať ďalšieho školského predmetu – chémie. Nie vždy obľúbený predmet spopularizujeme vďaka zaujímavým hosťom. Fermentácia, aktivácia enzýmov, rozloženie sacharidov, štiepenie glutenínu a gliadínu. Úspešná blogerka a propagátorka kváskovania Naty Štefková Žúreková divákom vysvetlí základné chemické a biologické procesy počas prípravy a pečenia chleba. Porozpráva aj o tom, ako začala piecť chlieb a či je práca food blogera náročná. Na študentské časy a vzťah k chémii si zaspomína vyštudovaný sklár a úspešný herec Lukáš Latinák.

Pozvanie do relácie prijala aj obľúbená kapela Smola a hrušky, ktorá odohrá aj známe a v čase pandémie aktuálne skladby ako Kvások a ja či Vakcína.

Zažite výnimočnú atmosféru diskusnej talkshow Hry v DPOH výlučne naživo v Divadle P. O. Hviezdoslava 22. júla o 19.00 h. Predaj vstupeniek na PREDPREDAJ.SK. Viac info na www.dpoh.sk.

 

Predošlé časti Hier v DPOH, ktoré sa vysielali online, si môžete pozrieť na youtube.

  1. diel relácie: Hry v DPOH #1 umelecká výchova

  1. diel relácie Hry v DPOH #2 prírodoveda

  1. diel relácie Hry vDPOH #3 slovenský jazyk

  1. diel relácie Hry vDPOH #4 dejepis

Zdroj: BKIS

Foto: E. Lančaričová, archív BKIS