Posledný prázdninový víkend na Letisku Kuchyňa v Malackách bude venovaný lietaniu. Pripravená je zahraničná i domáca vojenská a civilná letecká technika, vynikajúca skupinová či sólo akrobacia a svoju techniku predstavia aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Okrem toho nebude chýbať ani bohatý sprievodný program pre rodiny s deťmi. A to nie je všetko.

Ani tento ročník MLD SIAF sa nezaobíde bez bohatej a zaujímavej účasti letcov a lietadiel z rôznych krajín. Okrem domácich to budú aj piloti z Veľkej Británie, Turecka, Maďarska, Talianska, Nemecka i Česka. Účasť potvrdilo viacero exkluzívnych sólistov i skupín. Vstupenky na Medzinárodné letecké dni SIAF 2022 nájdete na tomto linku a v každom Telekom centre.

Armáda Českej republiky
Prvými potvrdenými účastníkmi SIAF-u 2022 boliz ástupcovia Vzdušných síl Armády Českej republiky Predvedú lietadlo JAS – 39 Gripen a v sólo i kombinovaných ukážkach vrtuľníky Mi-24, Mi-171 a W-3A Sokol.

Akrobati z RedBullu
Neopakovateľné výkony vo vzduchu, maximálna disciplína, koncentrácia a schopnosť tímovej práce – to sú predpoklady úspechu českej akrobatickej skupiny The Flying Bulls Aerobatic Team. Piloti na strojoch XtremeAir XA42 počas svojich vystúpení tvoria jeden celok a predvádzajú letecké manévre, ktoré nedokáže žiadna iná skupina na svete.

Turecký tím letcov
Aj vďaka špeciálnym manévrom a leteckému majstrovstvu pilotov má tím Solotürk na konte niekoľko významných ocenení. Za desať rokov svojho pôsobenia absolvovali piloti stovky letov a jedinečnými sú aj vďaka svojim špecifickým lietadlám. Spoznáte ich vďaka detailom orla, symbola tureckého letectva, či zlatého polmesiaca s hviezdou.

Maďarská legenda akrobacie
Bez účasti Zoltána „Zoliho“ Veresa si už priaznivci podujatia nedokážu program SIAF-u ani predstaviť. V súčasnosti patrí k tým najzvučnejším menám v európskom letectve a leteckej akrobacii. Doposiaľ nalietal viac ako 19 000 letových hodín na 120 typoch lietadiel - od malých akrobatických špeciálov až po najmodernejšie dopravné lietadlá typu Boeing. Navyše získal titul majstra sveta v akrobacii na lietadle typu EXTRA 300.

Ozbrojené sily SR
Dynamické aj statické ukážky, divácky atraktívne špeciálne operácie či otvárací ceremoniál s úvodným preletom lietadiel a vrtuľníkov. To všetko odprezentujú Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Návštevníci uvidia techniku zo základní Prešov, Malacky a Sliač. Medzi nimi aj vrtuľníky Blackhawk a Mi-17 či lietadlá L-410, L-39 Albatros, MIG-29 AS a C-27J Spartan.

V predvečer podujatia sa už tradične dozvieme mená osobností, ktoré získajú prestížne ocenenia v ankete Zlaté krídla, Národná cena letectva SR. Počas dvoch nabitých dní sa navyše nebudú nudiť ani rodiny s deťmi. Pripravený je bohatý sprievodný program pre všetkých návštevníkov.

PRE VSTUPENKY KLIKNITE SEM.

Nezabudnite sledovať web www.siaf.sk, FB Medzinárodné letecké dni SIAF či profil na Instagrame, kde nájdete ďalšie dôležité informácie.