Pezinský zámok Šimák hostí 7. a 8. augusta od 11,00 do 20,00 hod. každý deň, už po druhý raz rodinný rozprávkový festival - teraz Svet Vikingov a drakov. Rev drakov vás priláka na nádvorie, ktoré ožije mnohými rozprávkovými bytosťami. Zavedie vás do príbehov a rozprávok, ktorých sa stanete súčasťou. Zaujímavosti pre malých i veľkých budú čakať všade. Nielen na nádvorí zámku, terasách, ale aj v podzemí – hlavne pre starších vo vínnych pivniciach – v hradných priekopách, či tajomných miestnostiach. Bude čo obdivovať, o tom snáď nemusí byť reč. A keď všetci vyhladnete, stany plné jedla vás zachránia.

Svet Vikingov a drakov

Po celý víkend budú na nádvorí zámku v Pezinku všelijaké draky. Toľko príbehov o drakoch, koľko sa zmestí medzi múry zámku, asi nepoznáte. Veľké dračiská s obrovskými papuľami a pazúrmi, ktoré však vedia aj poslúchať. Určite si obľúbite malého dráčika, čo žije v pokojnej dedine severských Vikingov. Nájde sa v sobotu a nedeľu dosť detí, ktoré chcú prejsť protidračím výcvikom? Treba sa naučiť finty, ktoré na drakov platia a pripraviť sa aj na let. Draky niekto začaroval...Čo všetko sa treba o drakoch naučiť, to sa dozviete na zámockom nádvorí.

Pre všetkých, malých i veľkých

Pre odvážne prázdninujúce deti, ale aj pre veľkých, ktorí sú stále malými deťmi, sme znovu pripravili mimoriadne augustové prekvapenie. V Šimák Zámok Pezinok vstúpite do rozprávok, do sveta fantázie, tam, kde dobro porazí zlo. Hradné múry i nádvorie ožijú rozprávkami, ale hlavne drakmi. Treba odvážnych dračích pomocníkov. Bude tu aj veľa tajuplných, kúzelných osobností, ktoré vystúpili z rozprávky. A tiež toľko možností, ako sa pohrať, niečo sa naučiť, draka si vyrobiť.

Zámok sa zmení na rozprávkový
Starobylý, kedysi vodný hrad grófov a Pálffyovcov, sa zmení na čarovný zámok vďaka historickej Agentúre Hector. Podľa legendy sa vraví, že dračie stopy privedú návštevníkov k poznaniu svojho osudu. Ten môže návštevníkom prezradiť vikingský šaman. Uvidia aj to, ako sa postavia dvaja odvážni Vikingovia čarom a čo všetko budú musieť urobiť, aby oslobodili rozprávkové bytosti. Menším zvedavcom ukážu, ako vycvičiť draka a hľadať dráčikov, ktorí utiekli z hniezda. Okrem šamana si rozložia svoje divotvorné stany a stoly rôzni umelci, šikovníci a remeselníci. Budú tu bezplatné dielničky, hry i workshopy.Takže milí pocestní, pútnici, hrdinovia a princezné! Rozprávkový zámok sa tentokrát nenachádza za siedmymi horami a dolami, ale len kúsok od Bratislavy, v srdci malebného mestečka v Šimák Zámok Pezinok. Ohláste sa skôr a spojte rodinnú dovolenku s úžasným zážitkom. Ak chcete byť pri obliehaní hradu, neváhajte si zabezpečiť pobyt aj s deťmi v Palace Art Hotel na zámku. Rodinný pobyt vás cez víkend prenesie do rozprávky, ale rozprávková je aj príroda malých Karpát okolo zámku.

 

TS poskytla Simona Kukumbergová, foto: Facebook stránka Agentúra Hector.