The Tiger Lillies : The Best Of – Danube Music Day

The Tiger Lillies : The Best Of – Danube Music Day

06.12.2023 20:00
Nová Cvernovka, Račianska 78, 831 02 Bratislava

The Tiger Lillies uvedú svoj temný kabaret po prvýkrát na Slovensku

Dark kabaret v tom najlepšom prevedení. Britské trio The Tiger Lillies zavíta 6. decembra 2023 do bratislavskej Novej Cvernovky. Na svojom premiérovom vystúpení na Slovensku predstavia to najlepšie z ich tridsať ročnej tvorby v šou The Tiger Lillies: From the Circus to the Cemetery. Táto neobyčajná udalosť sa uskutoční v rámci koncertnej série Danube Music Day.

Sú považovaní za praotcov dark kabaretu. Prinášajú temné príbehy plné nečakaných zvratov s jedinečnou zmesou punkového šansónu aj Jacquesa Brela, gypsy music, námorníckych piesní a kabaretu. Ďalšou neodmysliteľnou zložkou neobyčajného a nenapodobiteľného sveta The Tiger Lillies je zmysel pre čierny humor.

The Tiger Lillies putujú po svete, aby vyrozprávali príbeh, ktorý pozná každé mesto, v ktorom sú tmavé uličky nemým svedkom hrozných činov a vyskakujú z nich legendy o vrahoch, podvodníkoch, gangstroch a skutočný život sa odohráva v zasmradených pajzloch a ópiových brlohoch.

Zakladajúcim principálom tohto temného kabaretu je Martyn Jacques (klavír, ukulele, akordeón), ktorého falzeto je poznávacím znamením TL. Sprevádza ho kontrabasista, hráč na termín a hudobnú pílu Adrian Stout, ktorý je súčasťou kapely od roku 1995. Novou posilou je bubeník Budi Butenop nasledujúci svojich predchodcov v robení klaunských fórkov počas hrania na bicie.

Skupina nahrala takmer štyridsať albumov. Okrem nich zrealizovala aj niekoľko divadelno-kabaretných predstavení (The Tiger Lillies Christmas Carol, The Ancient Mariner and the West End hit Shockheaded Peter) a získala viacero ocenení – napríklad prestížnu Olivier Award 2002.

Trio pokračuje v nových projektoch. Len počas posledných troch rokoch nahrali desať nahrávok: štúdiové albumy, reedície a živé záznamy. Žiadna globálna téma im nie je cudzia, keď spracovali globálnu pandémiu (Requiem for a Virus) a dôrazne sa postavili proti ruskej agresii na Ukrajine. Trpiacemu ukrajinskému ľudu vyjadrili podporu v podobe albumu Ukraine. V lete sa stali prvou zahraničnou kapelou, ktorá zahrala na území Ukrajiny – v Kyjive a Ľvove – počas ruskej agresie.

Na Slovensku vôbec po prvýkrát vystúpi britská kultová dark kabaret skupina The Tiger Lillies v rámci koncertnej série Danube Music Day. Predstavia sa s tým najlepším z ich tridsať ročnej tvorby v programe From the Circus to the Cemetary – The Best Of.

Táto šou vzbudila veľký ohlas a rešpekt vyjadrili renomované médiá: London Evening Standard ju charakterizoval ako melodrámu o bizarnej kráse. The Times tvrdí, že v ideálnom svete by The Tiger Lillies reprezentovali Veľkú Britániu na Eurovízii. Najslávnejší divadelný festival na svete Edinburgh Festival o tomto predstavení napísal: „Je ťažké dostatočne oceniť temnú brilantnú poetiku The Tigr Lillies, takže najlepšia vec je, keď si zaobstaráte lístok na túto slávnu šou.“

Informácie:
The Tiger Lillies (VB) – Danube Music Day; 06.12.2023; Nová Cvernovka, Bratislava


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. 
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

  • Vstup
    Price
    23.00 €
    Count

Recommended

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert
Concert

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert

17.02.2024 19:00
NTC aréna, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Event detail
Filip Jančík Vianočné Turné 2023
Concert

Filip Jančík Vianočné Turné 2023

Zima 2023
Slovensko
Event detail
James Blunt - Bratislava
Concert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Event detail
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Concert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Event detail
SLÍŽE & KAFE PO 100 ROKOCH TOUR 2024
Concert

SLÍŽE & KAFE PO 100 ROKOCH TOUR 2024

2024
Slovensko
Event detail
Richard MÜLLER Večery trojkráľové
Concert

Richard MÜLLER Večery trojkráľové

11.1. - 15.1.2024
Slovensko
Event detail
HEX - KDE JE TU LÁSKA TOUR ‘23
Concert

HEX - KDE JE TU LÁSKA TOUR ‘23

November 2023
Slovensko
Event detail