ŠTVORKOPAČKA

ŠTVORKOPAČKA

25.5.2018, 19:00
Paddock, Mierové nám. 17, 911 01 Trenčín

Štvorkopačka’ je názov akcie, ktorú si pre Trenčín a širšie okolie prichystala partia hudobníkov a hlavne kamarátov v zložení Vec & Škrupo, Bad Karma Boy, Fvlcrvm a Fish Face. Všetci návštevníci letného nádvoria Paddocku sa tak môžu tešiť na nadmieru rôznorodý program, ktorý bude zmesou metalu, elektroniky, psychedélie, hip-hopu, a indie rocku. Tento večer sa považuje za otváračku terasy, čiže koncerty sa uskutočnia pod holým nebom!  

VEC sa zjaví so svojou štvorčlennou kapelou, aby predstavili svoj aktuálny program a s pobočníkom ŠKRUPOM určite nič nezostanú dlžní svojej povesti mimoriadnych hudobných zabávačov. Pre fanúšikov sú pripravené  aj dve úplne nové skladby, ktoré výjdu začiatkom apríla na 7-palcovom vinyle v limitovanom náklade 500 kusov. Skladba ‘Slovák’ je kombináciou ľudovej hudby a elektroniky a berie si na mušku rôzne slovenské neduhy. Druhá skladba, ktorá už stihla silno zarezonovať naprieč Slovenkom dostala názov ‘Krv na rukách’ a vznikla ako reakcia na udalosti po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice vo februári 2018.

Vychytená slovenská, momentálne ‘tourujúca’ kapela BAD KARMA BOY nahrala svetový album Prekrásny nový svet, ktorý vyšiel na značke Slnko Records. K producentskej spolupráci si prizvali Pištu Kráľoviča (viď nižšie) objavili spevácky a skladateľský potenciál Adely Tihlárikovej a k psychedelickému zvuku pridali viac elektroniky. Ich hudba teraz trochu spomaľuje, texty pôsobia hĺbavejšie a kapela synergickejšie, ako kedykoľvek predtým. Nechali sa počuť, že na akcii v Paddocku si určite s Veckom spoločne zahrajú minimálne 1 song. 

FVLCRVM (Pišta Kráľovič) začal ako bočný projekt udomácnenej math-pop kapely NVMERI (ex The Uniques). Ale úplne vymkol spod kontroly po vydaní prvého EP Notch na domovskom labeli Gergaz. EP vyvolalo rozruch na klubovej scéne aj za hranicami.  Jeho vlastné skladby a remixy sa pravidelne objavujú v playlistoch DJov od Tokia cez Londýn až po LA a jeho zvuk je zmes internetových hnutí širiacich sa po sieti Soundcloud. Balancuje na pomedzí žánrov dnes označovaných nálepkou club music. Ale silný dôraz na explozívne beaty a organické melodické linky pramenia z jeho hrania v gospelových kapelách, kde vyrastal. Pišta všetkých dorazí svojim záverečným setom a nie je vylúčené, že si ‘zafeaturinguje’ aj s vyššieuvedenými umelcami.

Program večera kvalitne doplní kapela FISHFACE, fungujúca na alternatívnej metalovej scéne od roku 2009.  Chalani majú za sebou už tri štúdiové albumy a prinášajú nový pohľad na tvrdú hudbu, ktorú sprístupňujú aj širšiemu publiku. Ich hudba je založená na energických gitarových reefoch, melodicky i screamovo vykreslených spevpch a charakterizuje sa ako alternatívny metal. Celkový charakter kapely dotvárajú hlavne energické živé vystúpenia, čo budú môcť na vlastnej koži pocítiť aj návštevníci ŠTVORKOPAČKY, ktorých chlapci rozbijú hneď v úvode.

Toto zoskupenie dal dokopy náš obľúbený fotograf Viktor Cicko, ktorý zrobil top fotku a graficky ju potom  došperkovala Vladimára Vrbináková.

Vidíme sa na ŠTVORKOPAČKE, bude to nezabudnuteľné!

* Limitovaný počet lístkov za 9 EUR.

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 

  • Vstup
    Price
    12.00 €
    Not in sale

Recommended

HABERA & TEAM 2019 TOUR
Concert

HABERA & TEAM 2019 TOUR

20.06. - 09.11.2019
Slovensko
Event detail
Šansóny a iné piesne
Concert

Šansóny a iné piesne

september - december 2019
Slovensko
Event detail
Divadelná Nitra 2019
Theatre

Divadelná Nitra 2019

September – október 2019
Nitra
Event detail
Štúdio L+S
Theatre

Štúdio L+S

Sezóna 2019
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Event detail
KUBO československý muzikál
Theatre

KUBO československý muzikál

jeseň 2019
Slovensko
Event detail
Angry Birds on Ice
Show

Angry Birds on Ice

rok 2020
Bratislava/ Košice
Event detail
Tomáš Klus 2019 - Klusymfonie
Concert

Tomáš Klus 2019 - Klusymfonie

01.12.2019 18:00
AXA aréna NTC, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Event detail