Robert Křesťan & Druhá tráva : DANUBE MUSIC DAY

Robert Křesťan & Druhá tráva : DANUBE MUSIC DAY

17.12.2023 20:00
MMC, Karpatská 3089/2, 811 05 Bratislava

Robert Křesťan & Druhá Tráva predstavia oceňované albumy na Danube Music Day

Robert Křesťan & Druhá Tráva po piatich rokoch opäť v Bratislave. Na predvianočnom koncerte 17. decembra v bratislavskom MMC zahrajú skladby z oceňovaných albumov Díl první a Díl druhý, zaznie aj prierez z ich rozmanitej diskografie. Koncert sa uskutoční v rámci koncertnej série Danube Music Day.

Máloktorá osobnosť zo strednej Európy je tak úzko spojená so štýlom bluegrass ako Róbert Křesťan a jeho sprievodná kapela Druhá tráva. Hoci je R. Křesťan pevnou súčasťou českej scény, omnoho viac sa prikláňal za svojimi americkými vzormi. Spriaznenosť s americkou scénou nie je iba jednosmerná, ale v USA má kapela dodnes silné zázemie, keď tam každoročne absolvujú úspešné turné.

V roku 1991 spoločne s Lubošom Malinou a členmi zoskupenia Poutníci založil kapelu Druhá tráva. Dôležitá bola pre nich najmä pestrosť s akou prelínali viacero žánrov. Pôsobivé skladby s dôrazom na silný hlas a charizmu lídra aj inštrumentálnu zdatnosť všetkých muzikantov. Plodná aktivita sa premietla do bohatej štúdiovej tvorby počítajúc cez dvadsať albumov.

Ubehlo sedem rokov od nahrávky Pojďme se napít, keď hudobníci znovu išli do štúdia a v krátkom období prišli až s dvomi ocenenými albumami. Ten dvadsiaty prvý s názvom Díl první vyšiel v roku 2021 a bol ocenený prestížnou cenou Anděl v kategórii Folk. Aby toho nebolo málo, R. Křesťan sa stal členom Sieni slávy. O rok neskôr vyšlo pokračovanie Díl druhý a opäť získalo žánrovú cenu Anděl.

Ohlasy boli vynikajúce nielen medzi ich priaznivcami, ale aj medzi odbornou verejnosťou. Music Server napísal, že z veľkej väčšiny ide o pomaly plynúce, pokojné album, ktorého jednotiacim motívom je smútok a krásna nostalgia. Aktuálne.cz sa zase vyjadrili, že Křesťan neopúšťa korene, neborí vlastnú voliéru, ale rozširuje ju nečakaným smerom. Nečakané kombinácie sa objavili aj pri zaradení coververzií, keď sa medzi Tomom Waitsom a Krisa Kristoffersona dostal aj Trent Reznor z NIN. Dominantným nástrojom na oboch doskách je bendžo, ktoré spolu so spevákovým chrapľákom, vytvorili hutný zvuk. 

Do Bratislavy zavíta Druhá tráva v zostave Robert Křesťan (sólový zpěv, mandolína, gitara), Luboš Malina (bendžo, írske píšťaly, klarinet, vokály), Luboš Novotný (dobro, lap steel, vokály), Tomáš Liška (kontrabas, basová gitara), Radek Hlávka (gitara, vokály), Martin Novák (bicie nástroje, perkusie, cajon). V MMC vystúpia 17. decembra 2023 s koncertným programom pozostávajúcim z prierezu doterajšej tvorby s dôrazom na posledné dva štúdiové albumy: Díl první, Díl druhý.

Informácie:
DANUBE MUSIC DAY: Róbert Křesťan & Druhá tráva; 17.12.2023; Majestic Music Club, Bratislava


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. 
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

 • Sedenie tribúna
  Price
  39.00 €
  Count
 • Voľné sedenie 35€
  Price
  20.00 €
  Count

Recommended

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert
Concert

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert

17.02.2024 19:00
NTC aréna, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Event detail
Filip Jančík Vianočné Turné 2023
Concert

Filip Jančík Vianočné Turné 2023

Zima 2023
Slovensko
Event detail
James Blunt - Bratislava
Concert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Event detail
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Concert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Event detail
SLÍŽE & KAFE PO 100 ROKOCH TOUR 2024
Concert

SLÍŽE & KAFE PO 100 ROKOCH TOUR 2024

2024
Slovensko
Event detail
Richard MÜLLER Večery trojkráľové
Concert

Richard MÜLLER Večery trojkráľové

11.1. - 15.1.2024
Slovensko
Event detail
HEX - KDE JE TU LÁSKA TOUR ‘23
Concert

HEX - KDE JE TU LÁSKA TOUR ‘23

November 2023
Slovensko
Event detail