Nu Sound of Visegrad 2018

Nu Sound of Visegrad 2018

30.11.2018 19:00
V-klub, Námestie SNP 471/12, 811 06 Bratislava

NU SOUND OF VISEGRAD uvádza: Jay Delver, Duhan a Pigment Chemcal

Stretne sa Čech, Slovák a Maďar... A? Namiesto podpichovania budú prezentovať hudbu stredoeurópskeho priestoru s rôznym mixom žánrov - od nu jazzu, funku až po ambientnú elektroniku. Nu Sound of Visegrad - 30. novembra vo V- Klube.

Poznáte slovenskú hudbu a hudobnú tvorbu našich susedov? Vyšehradský priestor predstavuje stimulujúce prostredie, z ktorého každoročne vzíde množstvo netradičných, inšpiratívnych a kreatívnych interpretov a hudobných zoskupení. Platforma Nu Sound of Visegrad chce poskytovať priestor práve takýmto umeleckým formáciám a jednotlivcom a zároveň prinášať tieto stimuly do rôznych kútov Európy. V rámci nášho projektu uvádzame sériu koncertov, na ktorých prezentujeme modernú hudbu zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska, čím vzniká priestor pre konfrontačnú líniu aj pre medzinárodnú mobilitu.

Dňa 30. novembra prichádzame s ďalším koncertom z tejto série, na ktorom teraz predstavíme interpretov zo Slovenska, Česka a Maďarska. Otvorí ho slovenský producent Duhan, ktorý prepája elektroniku so živými nástrojmi a strieda dopredu nakomponované štruktúry s improvizovaním. Sampluje dávnu hudbu (swing, soul, funk...) do moderného zvuku. A výsledok? Album Back to the Future považovaný za jeden z našich najlepších v kategórii živá elektronika. Oživenie slovenskej elektronickej scény predstaví pestrý fusion s prienikom elektroniky a živej hudby doplnenej o elektrickú gitaru a saxofón. Zahrá aj čoraz známejšia česká skupina Jay Delver s ich modernou fúziou jazzu, funku, rocku aj popu s inšpiráciou u Jammie Culluma či Harry Connicka. Z Brna, odkiaľ pochádzajú, veje čerstvý závan progresu aj kvalitného popu. Majú klubový a rádiový prejav - túto vzácnu vlastnosť obrusujú na živých, energických koncertoch. Aj oni sa vracajú do hudobnej minulosti - do sedemdesiatych rokov, z ktorých vyberajú funk groove tých najlepších rozmerov. Večer dokončí, alebo začne, maďarský producent Marcell Kovács vystupujúci pod menom Pigment Chemcal. O svojich psychedelických kvalitách presvedčil na legendárnej Ozore, dôkaz, že vie rozprúdiť intímnu párty podal na Szigete. Nesleduje hudobné trendy, ale vytvára vlastný aparát poskladaný z rôznych typov elektronických hudobných štýlov. Jeho EP Songs From The Magic Lab je na pomedzí chilloutu, psy trance a ambientu. Ťažko definovateľný, ľahko počúvateľný.

Informácie o koncerte:
Nu Sound Of Visegrad uvádza - Jay Delver (ČR), Duhan (SR), Pigment Chemcal (HU)

Open door - 19:00hod.

vstupné 
normal - 5€
vstup + tričko - 19€ 
(tričko dostanete pri vstupe na event)

Facebook:
https://www.facebook.com/events/535300476932079/

DUHAN:
https://www.youtube.com/watch?v=fqEeYOtkPuw&t=638s

JAY DELVER:
https://www.youtube.com/watch?v=Cfnijg-4qcc

PIGMENT CHEMCAL:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=h8OaBXTLibw

 

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 • Vstup
  Price
  5.00 €
  Not in sale
 • Vstup + tričko
  Price
  19.00 €
  Not in sale

Recommended

Informácie k aktuálnej situácii
Concert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Event detail
Richard Müller - Leto 2020
Concert

Richard Müller - Leto 2020

Leto 2020
Slovensko
Event detail
Filip Jančík Tour 2020
Concert

Filip Jančík Tour 2020

tour 2020
Slovensko
Event detail
HEX V ŠTIAVNICI
Concert

HEX V ŠTIAVNICI

14.08.2020 19:00
Amfiteáter Banská Štiavnica, Novozámocká ul. 20/A, 969 01, Banská Štiavnica
Event detail
Cigánski Diabli – folklór na hrade Beckov
Concert

Cigánski Diabli – folklór na hrade Beckov

14.08.2020 19:00
Hrad Beckov, Beckov 180, 91638 Beckov
Event detail
ŠTEFAN ŠTEC A FAJTA LETO 2020
Concert

ŠTEFAN ŠTEC A FAJTA LETO 2020

Leto 2020
Slovensko
Event detail
Štúdio L+S
Theatre

Štúdio L+S

Sezóna 2020
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Event detail
9. ročník dm ženský beh 2020
Sport

9. ročník dm ženský beh 2020

19.09.2020
Eurovea, nábrežie Dunaja, centrum mesta Bratislava, Slovenská republika
Event detail