Festival zábavy - Piešťanské zábaly | Sobota

Festival zábavy - Piešťanské zábaly | Sobota

17.8.2024 - Sobota
Piešťany

1. Websterovci - 11:30 (Dom umenia)

V bábkovom príbehu sa detskí diváci a ich rodičia okrem známych postavičiek pavúkov Websterovcov zoznámia aj s krásnou pavúčicou Ariadnou, ktorá láskou poblázni Lilinho staršieho brata Huga a zákerným vodným pavúkom Ricardom El Diamantom. Podmanivé podvodníctvo tohto tajomného pavúka pobalamúti hlavu nešťastne zamilovanému pavúčikovi Hugovi, čím sa pokojný život pavúčej rodinky prevráti hore nohami. El Diamante naruší pevnosť rodinného vlákna svojou chamtivosťou a zákernosťou tak, že odvážna Hugova sestra Lili musí prekonať strach a nielen oslobodiť brata zo zajatia, ale zachrániť pavúčiu Sieť a pavúkom tak odhaliť aj fakt, že nie všetko je také pravdivé, ako sa to spočiatku javí. Nádherné bábky a veselé pesničky prinesú nielen malým, ale aj dospelým nezabudnuteľný divadelný zážitok.

Hrajú:
Lili Websterová: Vanesa Hagyungová
Hugo Webster: Kamil Kollárik
Alma Websterová: Jana Sovičová
Walter Webster: Kamil Kollárik
Dedko Rafael: Andrej Kováč
Babka Matilda: Alexander Maďar
Ariadna: Hera Turban
Ricardo El Diamante: Erik Šupčík

Scenár a réžia: Gejza Dezorz

Výtvarné návrhy bábok: Boris Šíma
Hudba: Martin Hasák
Dramaturgia: Katarína Kerekesová, Santanelli
Texty piesní: Lucia Ditte

Dĺžka predstavenia: 60 minút

Vhodné pre deti od 6 rokov


2. Herečky - 18:30 (Schody pri Dome umenia)

Na súkromný kurz herectva sa prihlásia nielen mladí ľudia, ktorí sa chcú pripraviť na prijímačky na VŠMU, ale aj tri frustrované ženy. Bývalá štátna úradníčka, poisťováčka a prekladateľka sa nechcú stať herečkami, chcú si len vyriešiť problémy s mužmi, susedmi, partnermi.... Ich učiteľ s nimi najprv cvičí chôdzu, pohyb, reč, nechá ich vyrozprávať a na záver ako „absolventské predstavenie“ zahrajú balkónovú scénu z Rómea a Júlie, ktorá sa zvráti v nechcenú grotesku...


Osobné životy, partnerské nezhody, sklamané lásky, ale aj rozčarovanie zo súčasnej slovenskej politiky sa mieša s komediálnymi výstupmi a kabaretnými piesňami do tragikomického kokteilu humoru, trápnosti, ale aj oslobodzujúceho smiechu.

Hrajú: Zuzana Kronerová, Gabriela Dzuríková, Darina Abrahámová, Viktor Horján
Autor a réžia: Viliam Klimáček
Hudba: Slavo Solovic
Dĺžka predstavenia: 90 minút bez prestávky.


3. Kabaret - 20:30 (Prírodné kino)

KABARET –u m. humoristický, niekedy satirický program s hudobnými, speváckymi, tanečnými a scénickými výstupmi spojenými so sprievodným slovom, zábavný podnik s týmto programom.

Hrajú: Vito Bednárik, Martin Geišberg, Róbert Jakab, Zuzana Konečná, Lucia Korená, Rudo
Kratochvíl, Lukáš Latinák, Kamil Mikulčík, Martin Nahálka, Peter Oszlík, Patrik Pačes
Agáta Spišáková, Peter Šimun.

Scenár a réžia: Ondrej Spišák
Autori príbehov: Daniil Charms, Peter Balko, Jakub Nvota, Daša Krištofovičová, Dušan Vicen,
Peter Hoferica
Hudba: Martin Geišberg, Kamil Mikulčík, Patrik Pačes

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 30 minút

V predstavení sa fajčí a používajú sa vulgarizmy.


4. Shirley Valentine - 18:00 (Kino Fontána)

Bravúrne a s humorom vyrozprávaný príbeh ženy, ktorá dlhé roky žije v manželstve, z ktorého sa už dávno vytratila iskra. Žena, ktorá si už pomaly prestáva uvedomovať vlastnú hodnotu, sa odrazu dostane pred nečakanú výzvu a jej život sa začne meniť na dobrodružstvo.

Hrá: Zdena Studenková
Réžia: Michal Vajdička

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny s prestávkou


5. Halper a Johnson - 14:30 (Kino Fontána)

Vynikajúca komédia o dvoch "priateľoch" a ich päťdesiatročnom tajomstve...


Za všetkým hľadaj ženu - podnikateľ Halpern, ekonóm Johnson a päťdesiatročné tajomstvo medzi nimi. Postupné odhaľovanie minulosti je plné prekvapení a sprevádzané vášňou, nečakanou na pánov istého veku.

Divadelná hra Halpern a Johnson od britského dramatika Lionela Goldsteina spája emócie s jemným humorom, prináša dojemné a často vtipné skúmanie skúseností dvoch rozdielnych mužov s láskou k ženám.

Je to príbeh, ktorý nás núti premýšľať, ako vidíme svojich partnerov a ako nás vidia naši blízki.

Hrajú: Milan Kňažko, Vlado Černý
Réžia: Ondrej Spišák
Autor: Lionel Goldstein

Dĺžka predstavenia: 90 minút
Predstavenie nie je vhodné pre mládež do 15 rokov.


6. Moje baby - 21:00 (Dom umenia)

Tri generácie žien – vnučka, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť.


Najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009, debut Elaine Murphy, má príznačný humor a láskavosť. Ženy troch generácií vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok v ich živote. Hlavné predstaviteľky rozprávajú tak, ako im „zobák“ narástol a ich jazyk je naozaj írečitý. Moje baby - to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy...

Hrajú: Zuzana Kocúriková , Anna Šišková, Zuzana Porubjaková/ Viktória Šuplatová
Réžia: Alena Weisel Lelková
Autorka hry: Elaine Murphy

Dĺžka prestavenia: 120 minút s prestávkou


7. Lord Norton a sluha James (po dvadsiatich rokoch) - 16:00 (Dom umenia)

Legendárna komediálna dvojica sa po rokoch vrátila! V novom šate a novom obsadení...

Čo sa po dvadsiatich rokoch zmenilo?

V službách lorda Nortona v priebehu dvoch desaťročí James zostarol. Keby len to! Skončil dokonca v psychiatrickom ústave. Ale nechce sa zmieriť s tým, že lord Norton sa medzičasom pominul. Nového parťáka nájde v ošetrovateľovi, ktorý je kvôli svojmu pacientovi ochotný urobiť čokoľvek. Aj hrať jeho bývalého svojrázneho pána. Fantázia chovanca psychiatrického ústavu a jeho ošetrovateľa je bezbrehá. Text predlohy sa neustále aktualizuje, posúva, tvorivý tím spoločne stále vkladá nové a nové gagy.

Hrajú: Jozef Vajda, Lukáš Latinák / Juraj Kemka
Réžia: Michal Vajdička

Dĺžka predstavenia: 1 hodina a 30 minút


8. Štvrtá tretina - 17:00 (Šapitó)

Jakub Nvota a Kamil Žiška sa dlhý čas venujú autorskej tvorbe, keď si pre seba píšu dialógy, skeče, predscény a piesne. Je tomu tak aj v prípade ich Štvrtej tretiny. Tá je kabaretným predstavením s piatimi obrazmi a piatimi piesňami inšpirovaná pre divadlo netypickou, ale o to viac nepreskúmanou témou športu. Čo už môžu dvaja komici vedieť o športe?

Inšpirácia v športe takmer od úvodného dialógu komickej dvojice s publikom zavedie do hlbokých úvah, asociácii a súvislostí tam, kde by ich snáď nikto nehľadal. V ďalšom obraze komici na seba preberú postavy starostu a podnikateľa, ktorí plánujú, ako by bolo možné preniesť do malej slovenskej dedinky NHL. V závere pokúšajú zostaviť reprezentačný olympijský tím z historických osobností našich dejín.

Hrajú: Jakub Nvota, Kamil Žiška, Adela Mojžišová, Daniela Šencová
Réžia: Jakub Nvota
Dĺžka predstavenia: 90 minút


9. Rozkrávka - 12:30 (Šapitó)

…hudobná  báchorka  o tom,  že niekedy sa vďaka mlieku nielen žalúdok, ale aj zlé na dobré obráti.

Vedeli ste o tom, že v rozprávkovom lese, žijú vedľa troch kozliatok a troch prasiatok aj tri teliatka? Jasné, že nie. Veď o tom nevedia ani páni spisovatelia, inak by už určite o troch teliatkach napísali nejakú rozprávku. Ale my sme na to prišli . A nielen na toto, ale aj na kopec ďalších vecí. Ak sa aj vy chcete dozvedieť, kto zachránil kozliatka z vlkovho brucha, alebo kto pomohol prasiatku postaviť pevný murovaný domček, určite si nenechajte ujsť našu RozKrávku. 

Hrajú: Katarína Aulitisová, Ľubomír Piktor

Autor : Katarína Aulitisová

Réžia : Katarína Aulitisová, Ľubomír Piktor

Dĺžka predstavenia: 55 minút

Predstavenie je určené deťom od 3 rokov


10. LADIES AND GENTLEMEN SHOW - 21:30 (Šapitó)

Uhrančivá show, v ktorej sa pútavo kombinujú divadelné a hudobné žánre a kabaretné príbehy. Očarujúcim predstavením divákov sprevádza tajomná NeferNefer. Na javisku sa plynule strieda humor s vášňou, hudba s tancom, história so súčasnosťou. Ožíva kozmopolitný duch starej Bratislavy!

Hrajú: Lucia Siposová, Adam Kerďo, Radoslav Konečný, Michal Varga, Katarína Macková, Danica Jurčová, Jakub Lorencovič, Veronika Macková, Michal Noga a hostia.

Scenár: Lucia Siposová

Dramaturgia a réžia: Vašo Púčik

Choreografia: Karol Brüll a Vašo Púčik

Dress code: stylish/elegant


 

11. Slučka pre dvoch - 14:30 (Prírodné kino)

Tragifraška na povale!

Predstavte si, že by ste boli niekoľko rokov zavretý na vlastnej povale. Predstava v dnešnej dobe až desivo realistická. Adam sa päť a pol roka
skrýva pred zodpovednosťou za svoje činy a jediný ľudský kontakt má so svojou ženou. Tá sa oňho vytrvalo stará, teda až kým sa v jej živote neobjaví večný študent a hypochonder Dodo.

Slučka pre dvoch je tragifraška z prostredia kúpeľného mesta, ktorá sa zaoberá témami sociálnej izolácie a manipulácie vo vzťahu. Čo spravia s
Adamom roky samoty? Má šancu si udržať zdravý rozum a funkčný vzťah alebo je jeho predošlý život odsúdený na zánik? A vôbec, nemôže za to
všetko vlastne žena?

Vzťahy v kritických situáciách môžu dopadnúť všelijako, no do slučky sazmestí iba jeden. Alebo žeby nie?

Realizačný tím
Réžia - Patrik Samohyl a kolektív
Dramaturgia - Rebeka Lukáčová
Scéna - Martin Puškár
Kostýmy - Miroslava Brňáková
Svetelný dizajn - Monika Rybárová
Obsadenie - Fanni Hostomská, Peter Kiss, Kristóf Melecsky

Upozornenie - V predstavení sa fajčí.

Dĺžka predstavenia - 85 min.


INFO k vstupenkám:

Celodenný lístok - v cene voucher nealko / alko nápoj, zľava na konzum vo vybraných reštauráciách

VIP lístok - v cene prístup do VIP 1, voucher nealko / alko nápoj, zľava na konzum v o vybraných reštauráciách, možný meet&greet s umelcami


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. 
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

 • Celodenný lístok
  Price
  60.00 €
  Count
 • VIP
  Price
  89.00 €
  Count
 • Websterovci - 11:30 (Dom umenia)
  Price
  10.00 €
  Count
 • Herečky - 18:30 (Schody pri Dome umenia)
  Price
  20.00 €
  Count
 • Kabaret - 20:30 (Prírodné kino)
  Price
  28.00 €
  Count
 • SHIRLEY VALENTINE - 18:00 (Kino Fontána)
  Price
  25.00 €
  Count
 • Moje baby - 21:00 (Dom umenia)
  Price
  22.00 €
  Count
 • Lord Norton a sluha James (po dvadsiatich rokoch)- 16:00 Dom um.
  Price
  20.00 €
  Count
 • Štvrtá tretina - 17:00 (Šapitó)
  Price
  15.00 €
  Count
 • ROZKRÁVKA - 12:30 (Šapitó)
  Price
  9.00 €
  Count
 • LADIES AND GENTLEMEN SHOW - 21:30 (Šapitó)
  Price
  25.00 €
  Count
 • Slučka pre dvoch - 14:30 (Prírodné kino)
  Price
  16.00 €
  Count

Recommended

Havasi Symphonic
Concert

Havasi Symphonic

December 2024
Bratislava, Košice
Event detail
FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25
Sport

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25

Sezóna 2024/25
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Event detail
Štúdio L+S
Theatre

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Event detail
FC Spartak Trnava - Aston Villa
Sport

FC Spartak Trnava - Aston Villa

20.07.2024 16:00
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Event detail
Filip Jančík - Show filmovej hudby
Concert

Filip Jančík - Show filmovej hudby

August, September
Zvolenský zámok, Námestie SNP 1, 960 01 Zvolen
Event detail