David Garrett – Iconic tour 2023

David Garrett – Iconic tour 2023

11.08.2023 19:00
Zámok Slavkov u Brna – zámocká záhrada, Palackého nám.1, 684 01 Němčany

Svoje prvé husle vzal do rúk David Garrett už ako štvorročný, keď študoval so Zahkarom Bronom a Idou Haendel.
Jeho mimoriadny a mnohostranný talent bol odhalený už na samom začiatku. Ako zázračné dieťa David Garrett debutoval na javisku ako 10 ročný a stal sa najmladším umelcom vôbec, ktorý podpísal prestížny Deutsche Grammophon v trinástich rokoch. Ako dieťa spolupracoval s dirigentskými legendami ako Zubin Mehta, Claudio Abbado či Yehudi Menuhin. Len v pätnástich rokoch nahral všetkých 24 Paganiniho capricií, ktoré sú nepochybne jedny z najnáročnejších skladieb pre husle, ktoré boli kedy napísané. Yehudi Menuhin ho dokonca označil ako „najväčšieho huslistu svojej generácie“. Práve v tomto bode svojej kariéry sa David Garrett rozhodol pre vyšperkovanie svojich schopností a zapísal sa na svetoznámu školu Juilliard v New Yorku. Stal sa žiakom Itzhaka Perlmana. Po ukončení školy až do dnešného dňa spolupracuje David Garrett s najvýnimočnejšími dirigentami klasickej hudby ako Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Riccardo Chailly alebo Andrés Orozco-Estrada.

************************************************************************************************************************

ICONIC TOUR 2023

Po úspešnom turné „Alive-my Soundtrack“ v roku 2022 s 32 koncertami v 11 krajinách otvára David Garrett novú kapitolu s názvom ICONIC.
Jeho nový album klasickej hudby ICONIC vydal Deutsche Grammopon 4. novembra 2022. ICONIC je inšpirovaný legendárnymi huslistami, ktorých skvosty a melódie nadchli Davida Garretta už ako dieťa. V spracovaní pre husle, gitaru a orchester (Francka van der Heijdena a Davida Garretta) môžeme počuť hudbu Bacha, Dvořáka, Glucka, Kreislera, Mendelssohna, Schumanna a ďalších. David Garrett zahrá tento koncert prvýkrát v triu spolu s gitarou, basgitarou a 21 členným orchestrom. Osobný výber hudby Davida Garretta evokuje zlatú éru husľových virtuózov, keď skladatelia ako Zino Francescatti, Arthur Grumiaux, Jascha Heifetz, Fritz Kreisler a Yehudi Menuhin zabávali publiká prídavkami a inými miniatúrami. Tieto vzbudzujú obdiv mladého hudobníka dodnes. David sa ponoril do týchto nadčasových nahrávok a použil ich ako inšpiráciu pre svoj koncipovaný program ICONIC. Ako sám David hovorí, „Bohužiaľ, veľa krásnych diel z počiatkov veľkých virtuózov upadlo do zabudnutia.“  „O to viac to pre mňa znamená, že teraz mám možnosť  priviesť všetky tieto nádherné kúsky späť k životu.“
Za posledné dve desaťročia oslovil nové publikum tým, že hral s mnohými z popredných svetových orchestrov a dirigentov, kde spojil rock, hymny, klasické sonáty, sólové vystúpenia či filmové námety.
Jeho autobiografia „Wenn ihr wüsstet“ (Keby ste vedeli), ktorá odhaľuje jeho kamenistú cestu od zázračného dieťaťa po úspešného dospelého umelca, bola vydaná Heyne Verlagom začiatkom roka 2022. ICONIC Tour začína v polovici marca 2023. 

 

  

Vstupenka do GOLD sektora obsahuje: sedenie priamo pod pódiom v prvej rade, samostatný vstup, CD David Garrett, wellcome drink, candy bar.

Vstupenka do Silver sektora obsahuje: samostatný vstup, wellcome drink, sedenie priamo pod pódiom, candy bar.

V prípade, že máte závažné zdravotné znevýhodnenie, prosím kontaktujte priamo usporiadateľa: manager.tributetoart@gmail.com. Cena vstupenky aj sedenie bude riešené individuálne. 

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

 

David Garrett – Iconic tour 2023
 • Gold sektor
  Price
  350.00 €

 • Silver sektor
  Price
  250.00 €

 • Silver sektor
  Price
  225.00 €

 • Silver sektor
  Price
  200.00 €

 • Silver sektor
  Price
  165.00 €

 • Silver sektor
  Price
  150.00 €

 • A sektor
  Price
  130.00 €

 • B sektor
  Price
  115.00 €

 • C sektor
  Price
  90.00 €

 • D sektor
  Price
  75.00 €

 • E sektor
  Price
  50.00 €

Recommended

JOSÉ CARRERAS
Concert

JOSÉ CARRERAS

07.06.2023 20:00
Steel Aréna – Košický štadión L. Trojáka, Nerudova 12, 040 01 Košice
Event detail
CIBULA FEST 2023
Festival

CIBULA FEST 2023

21.07 - 23.07.2023
Letisko Holíč, Staničná 789/13, 908 51 Holíč
Event detail
LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej
Concert

LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Jar 2023
Slovensko
Event detail
KALI & PETER PANN + MAJK SPIRIT
Concert

KALI & PETER PANN + MAJK SPIRIT

Jar 2023
Slovensko
Event detail
Fight Night Challenge 4
Sport

Fight Night Challenge 4

13.05.2023 18:00
Mestská športová hala, Rybníková 576/15, 917 01 Trnava
Event detail
Na srdci mi hraj!
Concert

Na srdci mi hraj!

Sezóna 2023
Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, 821 04 Bratislava
Event detail
NA SKLE MAĽOVANÉ - legendárny muzikál
Theatre

NA SKLE MAĽOVANÉ - legendárny muzikál

18. 5. - 18. 6. 2023
Bratislava
Event detail
PACHO – Zbojník z Hybe
Theatre

PACHO – Zbojník z Hybe

Sezóna 2023
Slovensko
Event detail