Na chlebíčkoch pomaly zasychá vlašský šalát, ale tri ženy, ktoré sa stretli v jednej kuchyni, majú stále čo riešiť. Tri grácie z umakartu, pre bratislavské Štúdio L+S napísal aj zrežíroval autorský tandem Michaela Doleželová a Jana Ryšánek Schmiedtová.

Autorky zasadili príbeh do obdobia pred novembrom 1989.

Čerstvá dôchodkyňa má nabrúsený jazyk a tenké uši. Vie o všetkom, čo sa kde „šustne“, a na všetko má svojrázny názor. Staršia sestra, ktorá svet socializmu dávno vymenila za švajčiarsky „blahobyt“, v skutočnosti hľadá nový zmysel života. A najmladšia z „troch grácií“ je síce trochu pri tele, ale inak je to skvelá ženská, ktorá má zmysel pre humor. Tri dni, ktoré ich nečakane zviedli dokopy, prinášajú množstvo neočakávaných zvratov.

Predstavenie sa hrá 7.10. v Štúdiu L+S, vstupenky nájdete TU.

Naša hra a inscenácia sa však nesústreďuje na dobové svedectvo, ale na tragikomický príbeh, čo sa síce v dobe, ktorú si veľmi nepamätám, začal, ale deje sa ešte aj dnes,“ povedala Janka Ryšánek Schmiedtová.

A tie naše grácie? All stars team,“ stručne zhodnotila herecké obsadenie Michaela Doleželová.

Rodinu ani dobu, do ktorej sa narodíme, si nikto z nás nevyberie. Je dobré, ak to berieme s ľahkosťou. Je skvelé, ak sa dokážeme zasmiať aj sami na sebe.“ dodal Jakub Nvota, ktorý sa postaral o preklad hry.

VSTUPENKY

-TS poskytla Blanka Ábelová zo štúdia L+S, foto: Ctibor Bachratý--