Zoznam s.r.o.
 

Slávnostný koncert pri príležitosti Dňa Európy

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Nám. Eugena Suchoňa 1, Bratislava

10.5.2017 19:30

Slávnostný koncert pri príležitosti Dňa Európy - 67. výročia Schumanovej deklarácie a 72. výročia konca druhej svetovej vojny.

Dušan Chrenek , vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Jack Martin Händler, umelecký riaditeľ Bruno Walter Musiktage Vás pozvývajú na Slávnostný koncert pri príležitosti Dňa Európy - 67. výročia Schumanovej deklarácie a 72. výročia konca druhej svetovej vojny.

Koncert sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a spolkového prezidenta Rakúskej republiky Alexandra Van der Bellena.

Koncert sa uskutoční 10. mája 2017 o 19:30 hod. v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Program

Wolfgang Amadeus Mozart
Koncert pre klavír a orchester č. 9, Es dur, KV 271 „Jeunehomme“

Ludwig van Beethoven
Symfónia č. 5 c mol, op. 67 „Osudová“

Bruno Walter Symphony Orchestra
Jack Martin Händler, dirigent
Ladislav Fančovič, klavír

Bruno Walter Symphony Orchestra (BWSO) - je medzinárodné hudobné teleso, ktoré si svojimi vystúpeniami v Bratislave, Budapešti, Viedni, Luxemburgu, Schengene, Prahe atď. získalo renomé a rešpekt publika aj kritikov. BWSO spolupracuje so špičkovými svetovými interpretmi, ako je Fazil Sey, Rudolf Buchbinder, Vadim Gluzman, Misha Maisky, Gottlieb Wallisch, Nikolaj Znaider, Dina Yoffe a mnohými ďalšími.

Ladislav Fančovič Je laureátom a finalistom viacerých domácich a zahraničných súťaží. Pravidelne sa zúčastňuje majstrovských interpretačných kurzov pod vedením renomovaných osobností (Jan Wijn, Abbey Simon, Gyorg Sándor, Marián Lapšanský, Karl Heinz Kämmerling, Mikhail Voskresensky a i.). Pravidelne vystupuje ako sólista s mnohými slovenskými a českými orchestrami. Popri sólistickej činnosti je vyhľadávaným komorným hráčom a stálym členom zoskupení Hugo Kauder Trio, Faces Piano Trio a Berger Trio. Okrem koncertov na Slovensku a v Čechách účinkoval na významných festivaloch vo väčšine európskych krajín, Malajzii, USA a na Cypre.

Jack Martin Händler, pôvodom z Bratislavy, je umelecký riaditeľ a šéfdirigent BWSO, ktorý dlhé roky viedol Solistes Europeéns Luxembourg, pôvodne vyštudoval hru na husle, neskôr prešiel na dirigentský post. Predstavil sa v popredných hudobných sálach Európy, ako napríklad Berlínska filharmónia, Herkulessaal Mníchov, Filharmónia Kolín, Konzerthaus Viedeň, Rudolfinum Praha, ale aj v Madride, Bruseli, Lisabone, Budapešti, Moskve a inde. Pri príležitosti rozšírenia Európskej únie dirigoval v roku 2004 Solistes Européens Luxembourg na slávnostnom koncerte v sále Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. . V tom istom roku inicioval vznik festivalu Európske hudobné dni Bruna Waltera, ktorých cieľom je napĺňať humánny odkaz tohto veľkého umelca v rámci zjednotenej Európy. Jack Martin Händler spolupracoval s významnými sólistami, akými sú Paul Badura-Skoda, Rudolf Buchbinder, Gidon Kremer, Beaux Arts Trio, Julian Rachlin, Mstislav Rostropovič, Gil Shaham, Misha Maisky, Martha Argerich, Radu Lupu, Nelson Freire, Nikolaj Znaider, Fazil Say a s radom ďalších.

Vstupné/Entry: 10 €
Zľavy: bez nároku na zľavuPodujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier.

 
 
 
Slávnostný koncert pri príležitosti Dňa Európy
 
 

Predaj lístkov

Cena 
Prízemie A10,00 €Vybrať miesto
Prízemie B10,00 €Vybrať miesto
Balkón C10,00 €Vybrať miesto
Pozor na dokončenie nákupu máte 20 minút.
* Maximálny počet lístkov je 8!

Potom bude váš košík vyprázdnený a lístky vrátené do predaja.